Місто

Вінничанам показали знімки, якими ілюструють статті у Вікіпедії. Фоторепортаж

26 вересня 2017, 17:59

 26 вересня у холі Вінницької міської ради відкрилася виставка фотографій, що перемогли у конкурсах «Вікі любить пам’ятки» та «Вікі любить Землю».

На виставці представлено близько 30 світлин, які стали переможцями у номінаціях «Найкраще фото конкурсу» 2016 року та «Найкраще фото Вінницької області» за всі роки конкурсів.

Є і 5 світлин, на яких зображена Вінниця та Вінницька область це: Вороновицький палац (Вадим Пастернак), фото перемогло в номінації «Найкраще фото Вінницької області» конкурсу «Вікі любить пам’ятки» 2014 року; Михайлівська церква, смт Дашів (Василь Красноштан) фото перемогло в номінації «Найкраще фото Вінницької області» конкурсу «Вікі любить пам’ятки» 2016 року; Церква Ікони Божої Матері Казанської, село Лука-Мелешківська (Олександр Примас) «Вікі любить пам’ятки» 2015 року; Церква Воскесіння Христова, Вінниця (Вадим Пастернак), фото перемогло в номінації «Найкраще фото Вінницької області» конкурсу «Вікі любить пам’ятки» 2013 року; Палац Потоцьких, Тульчин (Олександр Примас) «Вікі любить пам’ятки» 2015 року.

Голова правління ГО «Вікімедіа» Україна Ілля Корнійко, розповів, що за 7 років проекту було надіслано 200 тисяч фотографій, на яких зображені українська природа та архітектура.

«На виставці представлені фотографії переможців конкурсів «Вікі любить Землю» та «Вікі любить пам’ятки». Це конкурси, які проводить Вікіпедія з метою освітлинення статей Вікіпедії. Ми зібрали вже 200 тисяч фотографій за 7 років проведення. Тут також є фотографії Вінниці та області, які є переможцями різних років.», - каже Ілля Корнійко.

Вінниця це вже дев’яте місто, це проходить дана виставка. Світлини побували у Києві, Хмельницькому, Сєвєродонецьку, Лисичанську, Тернополі та Херсоні, Меджибожі, Кам’янці-Подільському.

Електронні версії фотографій за всі роки конкурсу знаходяться у вільному доступі, їх можна переглянути у Вікісховищі та використовувати на умовах вільної ліцензії CC BY-SA 4.0.

Проходитиме виставка до 7 жовтня у Вінниці.

Вороновицький палац (Вадим Пастернак)

 

Михайлівська церква, смт Дашів (Василь Красноштан)

 

Церква Ікони Божої Матері Казанської, село Лука-Мелешківська (Олександр Примас)

 

Церква Воскесіння Христова, Вінниця (Вадим Пастернак)

 

Палац Потоцьких, Тульчин (Олександр Примас)

 

 

Довідка

Вікіпедія — це вільна енциклопедія, метою якої є забезпечення вільного доступу кожній людині до всіх знань людства і яку кожен може редагувати.

«Вікі любить Землю» (Wiki Loves Earth) – міжнародний фотоконкурс, метою якого є збір фотографій природних пам’яток під вільною ліцензією, для того, щоб цими світлинами можна було ілюструвати статті у Вікіпедії та інших вікіпроектах. Конкурс також спрямований на захист природи Землі та привернення уваги до проблем збереження природно-заповідного фонду, зокрема в Україні.

Міжнародний фотоконкурс «Вікі любить Землю» вперше було проведено в 2013 році в Україні, у 2014 році до нього долучилося 16 країн світу, у 2015 – понад 25, у 2016 році конкурс проходив у 24 країнах, три роботи з українського топ-10 потрапили до 15 найкращих робіт міжнародного конкурсу, підсумки конкурсу 2017 року будуть оголошені у серпні.

«Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) – міжнародний фотоконкурс, метою якого є збір фотографій пам’яток культурної спадщини під вільною ліцензією, для того, щоб цими світлинами можна було ілюструвати статті у Вікіпедії та інших вікіпроектах. Конкурс також спрямований на привернення уваги до охорони та збереження пам’яток. Міжнародний конкурс «Вікі любить пам’ятки» вперше було проведено в 2010 році у Нідерландах, наступного року до нього долучилося 18 країн світу, у 2012-му – Україна. У 2016 році країн-учасниць було 42.

Громадська організація «Вікімедіа Україна» – українська неприбуткова організація, яка є регіональним відділенням Фонду Вікімедіа і має на меті підтримку і популяризацію проектів Фонду Вікімедіа на території України (найвідомішим з яких є Вікіпедія) та сприяння розвитку вікіспільноти — редакторів, які гуртуються навколо Вікіпедії та інших проектів Фонду Вікімедіа.

Вiнниця.info

 

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Рада фото 
Матеріали по темі