Суспільство

Вінничанам, які мають борги за комунальні послуги, субсидію не перепризначать, а заощадливим - виплатять гроші

15 травня 2017, 13:45

 З 1 травня вступили в дію зміни щодо до порядку надання населенню субсидій. Громадяни, які мають борг за комунальні послуги більше як за 2 місяці не отримають автоматичного перепризначення субсидій. Вінничани, які заощаджували на опаленні та не використали надану субсидію, отримають грошову одноразову виплату.

Про це під час прес-конференції 15 травня повідомила перший заступник директора департаменту соціальної політики Вінницької міської ради Наталія Паламарчук.

«Субсидія, як і раніше буде перепризначатись на 12 місяців. Але для перепризначення субсидій буде враховуватись дохід за попередні чотири квартали, а не за попередній рік, як це було раніше. Починаючи з 1 травня дохід буде враховуватись з 1 квітня 2016 року по 31 березня 2017 року. Тим домогосподарствам, які отримували субсидію в опалювальний період, на новий термін призначення звертатись не потрібно, субсидія перераховуватиметься автоматично», - повідомила Н. Паламарчук.

Субсидія автоматично не перепризначується:

  • домогосподарствам, які користуються твердим паливом;

  • для домогосподарств, які проживали в будинках на підставі договору оренди;

  • домогосподарствам, в яких відбулись зміни в складі сім’ї;

  • домогосподарства, в яких члени родини здійснили купівлю чи оплатили послугу, на суму що перевищує 50 тис. гривень;

  • домогосподарства, які мають заборгованість за комунальні послуги понад 2 місяці.

«Починаючи з 1 травня перепризначення субсидій не здійснюватиметься домогосподарствам, які мають заборгованість за лютий. Тобто, якщо не проплачені комунальні послуги, починаючи з лютого, їм потрібно погасити заборгованість протягом 2 місяців і надати відповідний документ до управління соціального захисту населення», - пояснила Н Паламарчук.

Також посадовець повідомила, що змінено соціальну норму житла для непрацездатних громадян.

«Якщо раніше на 1 особу норма складала 48,87 кв. м., то з 1 травня соціальна норма для домогосподарств, які складаються з однієї або двох непрацездатних осіб, соціальна норма збільшена до 75 кв.м», - відмітила Н. Паламарчук.

Хто має право на відшкодування невикористаної субсидії та як отримати компенсацію

Вінничани, які не використали субсидію, отримають відшкодування в еквіваленті 100 кубометрів газу (687 грн.) або 150 кВт електроенергії, якщо домогосподарство користувалось електроопаленням.

Списки домогосподарств, які заощадили на опаленні, формують підприємства-надавачі послуг («Вінницягаззбут» або «Вінницяобленерго») та передають їх управлінням соцзахисту. Щоб дізнатись чи є право на компенсацію невикористаної субсидії, вінничани можуть перевірити особовий рахунок, звернувшись до підприємств-надавачів послуг, або після 1 червня в зателефонувавши до управління соцзахисту. Інформація буде вказана і в рахунках, які видаються Центром муніципальних систем.  

Відшкодування можуть отримати лише домогосподарства, які мають індивідуальне опалення. Для домогосподарств з централізованим опаленням відшкодування невикористаної субсидії грошима, не передбачено.

Компенсація лише одноразова. Її не виплачуватимуть за кожен період.

Щоб отримати кошти за невикористану субсидію, потрібно з 1 липня до 1 вересня подати заяву до управління соцзахисту, я вкій вказується куди направляти кошти – банківський рахунок чи поштове відділення.

Довідка.

У Вінниці за опалювальний період 2016 – 2017 року 78614 домогосподарств користувались субсидією. Середній розмір субсидії – 1769 грн, максимальний розмір - 9779 грн (приватний будинок багатодітної родини, де проживає 13 осіб), і мінімальний – 0,14 коп.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: субсидії 
Матеріали по темі