Суспільство

Вінничани кинулися оформляти закордонні паспорти: чергу займають з 7-ї ранку

17 травня 2017, 11:22

Вінничани масово кинулися оформляти ID-картки та закордонні паспорти. Щоб подати документи, люди стоять у черзі з самого ранку. Керівництво міграційної служби Вінниччини пояснює, що така ситуація виникла після ухвалення угоди про безвіз.

Місцева жителька Олена розповіла журналісту Вінниця.info, що сьогодні прийшла на Театральну, 10 ще о 7 годині за довго до відкриття установи.

«Тут треба приходити, як раніше. Записуємося на листочку, хто за ким… О 9, коли відкривається міграційна, список з чергою вже сформований – до 40 чоловік», - говорить вона.

Начальник управління ДМС у Вінницькій області Борис Наливайко розповів, що черги появилися з 10 травня. Причиною стало ухвалення угоди про безвізовий режим. Також свою роль зіграв і початок сезону відпусток.

«Якщо у вересні-січні в черзі було 10-15 чоловік, то сьогодні більше 30. Це пов’язано з активністю громадян. Вони отримали інформації про те, що підписана угода про безвізовий в’їзд і з 11 червня можна подорожувати у країни Європи. Відповідно збільшилася кількість звернень. Найбільшу активність проявляє місто Вінниця. Ця тенденція щодо великої кількості звернень стосується всіх регіонів держави, у нас ще не такий наплив», - зазначає посадовець.

Він також наголошує, що попри активність вінничан, затримки із видачею документів немає.

«Все по графіку. Ми в рік видаємо близько 60 тисяч паспортів, лише по Вінницькій області. Я вважаю, що черги – це тимчасове явище. Сподіваємося, за 2-3 тижні вони зникнуть», - додає Борис Наливайко.

На оформлення закордонного біометричного паспорту через державний ресурс необхідно заплатити:

За регламентований, який оформлюється протягом 20-ти робочих днів – 557 грн. 53 коп.

За оперативний, за 7 робочих днів - 810 грн. 32 коп.

Нагадаємо, що в квітні приватні сервіси перестали приймати заявки на біометричні паспорти. Борис Наливайко зазначив, що за кілька днів вони відновлять свою роботу. 

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: єс папсорт 
Матеріали по темі