Культура

Вінничани на залюдненому острові посеред Будапешту

13 серпня 2010, 14:03

26 годин дороги до угорської столиці варти були того, щоб потрапити на найбільший у Європі музичний фестиваль Sziget, що проходить на острові Обудаї посеред Дунаю в Будапешті за підтримки офіційного партнера – міжнародного бренду «Nemiroff». Таке дійство варто побачити кожній людині, яка не бажає жити як рослина.

Цього річ Sziget зібрав понад 400 тисяч глядачів з різних куточків світу, які на тиждень «захопили» цілий острів, для того, щоб забути про свої життєві проблеми й відірватися «на повну», слухаючи живу музику, запиваючи це пивом або коктейлями під свіже підсмажене м’ясо.

Дорога по будівельному майданчику та 5 годин на угорській митниці

Від’їзжаючи ранком 11 серпня з Києва разом із командою українських барменів, українського гурту «Антитіла» та своїх колег я не сподівався, що найбільшими труднощами у цій поїздці буде саме дорога. Із першими складнощами шляху ми зустрілися вже через 200 кілометрів шляху по автотрасі «Київ – Рівне – Львів – Чоп», коли широка дорога на дві полоси в кожну сторону перетворилася у вузеньку доріжку, де не зможуть розминутися два легкові автомобілі. Більшість цієї траси, яка повинна стати головною транспортною артерією під час проведення ЄВРО-2012 цього літа перетворилася майже у суцільний будівельний майданчик упродовж своєї 800-кілометрової довжини. Іноді дорога настільки звужувалася, що для роз’їзду зустрічних автомобілів на особливо вузьких ділянках будівельники застосовували пересувні світлофори, що пускали спочатку автомобілі в один бік, потім в інший. Іноді проїзд кілька кілометрів на таких ділянках займав від 20 до 30 хвилин.

Але втома від надто повільного руху була швидко знята, коли наша група дісталася до столиці Закарпаття – Ужгороду. Тут нас зустріли місцеві байкери, які у своєму «фірмовому» кафе-барі «Ред. Бул» накормили втомлених мандрівників та своїм позитивним настроєм й гостинністю підняли всім настрій та додали бадьорість.

А бадьорість нам була вкрай потрібна, адже попереду нас чекав перехід кордону із Угорщиною, який у підсумку зайняв майже 6 годин. Причому майже весь цей час ми простояли на угорській митниці, де новоспечені «євросоюзівські» прикордонними та митники ну дуже повільно пускали транспорт, який перетинав їх кордон з боку України.

Причому нас не «ґвалтували» різноманітними перевірками та прискіпливою увагою до особистих речей, просто все дійство процедури перетину кордону була настільки повільною, що здавалося, що у угорських митників в добі не 24 години, а принаймні 100 або 120. Але під шосту годину ранку ми все ж таки перетнули кордон із Угорщиною і за наступні чотири із половиною години здолали 340-кілометрву відстань до Будапешту.

Заселившись у готель, поснідавши та прийнявши душ після добової дороги ми відправились до місцевого острова Обудаї, що розташований посеред Дунаю в північній частині угорської столиці.

Sziget – на тиждень відірватись від проблем

Під’їхавши до моста, що веде на фестивальний острів ми зустрілись із безкінечним натовпом людей, що прямують туди. І хоча задоволення від перебування на фестивалі не є дешевим (тижневий квиток коштує 200 євро), все ж це не відлякує нікого гостей з різних куточків світу від можливості на тиждень відірватися від поточних життєвих проблем та поринути у світ суцільної музики, розваг та свята живота.

Для того, щоб не заблукати у величезному натовпі людей, ми, озброївшись прапорами фестивального партнера – міжнародного бренду Nemiroff, гуртом пішли підкорювати найбільший у Європі музичний фестиваль Sziget.

Зважаючи на те, що протягом тижня на фестивалі мають виступити понад двісті гуртів зі всього світу, його організатори спорудили 13 великих та ще понад 40 невеликих сцен для виступів, головна з яких може одночасно зібрати до 50 тисяч глядачів одночасно. Окрім того, по всьому острові розміщенні численні кафешки, закусочні, ресторани, бари, магазини, гральні та розважальні майданчики, що дозволяють кожному знайти відпочинок по душі. За це слід окремо подякувати організаторам, адже кожен тут вільний вести себе, як йому заманеться та слухати ту музику, яка подобається. І це нікого не чіпляє, що ти не робиш так, як усі, і нікому немає діла, у який спосіб ти хочеш провести свій час на фестивалі, головне щоб ти отримав максимальне задоволення та незабутні враження від перебування на «Сігеті» й захотів повернутися сюди наступного року.

На «Сігеті» кожного дня виступають світові зірки

Кожного дня на головній сцені фестивалю своєю музикою вживу глядачів тішать музичні зірки світового масштабу. Цьогоріч, у перший день фестивалю, який ми нажаль пропустили через надто довгий шлях, прихильників ска-року понад півтори години вживу розважали британські «Madness», які у 2008 році відзначили 30-річчя від свого заснування.

На другий день, музична програма на головній сцені завершувалася виступом також британських зірок – групи «Faithless», що грають електронний дэнс-поп.

Живий виступ світових зірок на фестивалі навряд чи когось залишить байдужим, навіть, якщо ви до цього не слухали таку музику взагалі. Вже через 15 хвилин після початку виступу «Faithless», я помітив, що мої ноги самі почали пританцьовувати у ритм музики, хоча у цей час моя увага була зосереджена у видошукачі фотоапарату. І це не тільки мої враження, а очевидність, що виходить вщент заповненої п’ятидесятитисячним натовпом глядачів навколо головної арени фестивалю.

Взагалі, писати про все, що відбувається на угорському острові можна довго, але для того, щоб не втомлювати Вас, шановні читачі великою кількістю слів про враження від «Сігету», пропоную просто переглянути деякі кадри з цього дійства.

 

 


 

 

 


 


 

   

 

  

 

 


 

 


 


  
 
 

 


 


 

 

 


 

 
 


 


Юрій Басюк, ВИННИЦА.info

 

 

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі