Суспільство

Вінничани не хочуть кладовище на Сабарові. Люди вийшли на пікет. Фоторепортаж

23 червня 2017, 13:15

 23 червня кілька десятків містян пікетували Вінницьку мерією, де проходила чергова сесія. Під стіни адмінбудівлі прийшли жителі Сабарова. Вимагали не облаштовувати в їх мікрорайоні кладовище на 36 гектарах, хоча детальний план забудови території затвердили на громадських слуханнях ще минулої весни.

Варто зазначити, що всі цвинтарі обласного центру практично заповнені, і місць для поховань вистачить на місяць-другий. Попри це, вінничани називають нове кладовище «екологічною катастрофою» і закликають владу знайти під нього іншу землю.

«Трупні яди будуть йти в річку і постраждає не тільки Вінниця, а Шкуринці, Селище, Гнівань і всі нижче села. Наступним пунктом, який суперечить нормам: ділянка повинна мати схил у протилежний бік від населеного пункту і відкритих водойм. Якщо ви поїдете на цю територію, то побачите, що йде поле, дорога і річка знизу, на пряму все буде стікати до річки.

Наступний пункт - кладовище повинне бути в приміські зоні, а Сабарів це Ленінський район і це є місто.

Ми просимо нашу владу зупинити свавілля. Ми хочемо щоб ми і наші діти пили чисту воду. Якщо це не буде зроблено, ми повідомляємо що наша громада буде писати звернення до суду, якщо нам суд не буде допомагати і буде на стороні влади, а не громади. То ми звернемося до європейського суду», - розповіла Вінниця.info представниця громади Сабарова Ольга Мазуркевич.

До мітингувальників вийшов заступник міського голови Сергій Тимощук. Посадовець запропонував створити ініціативну групу та обговорити питання в приміщенні мерії. Люди ж наполягали вирішувати все на площі. Та невдовзі погодилися написати звернення до міської ради щодо розгляду питання по будівництву Сабарівського кладовища.

Варто зазначити, що однією з організаторів пікету стала депутатка від «Батьківщини» Ганна Давиденко, відома також бійкою з колегою. Вчора ввечері вона зустрічалася з громадою мікрорайону. На своїй сторінці у «Фейсбук» анонсувала виступ стосовного даного питання під час сесії міськради. Але на засідання Ганна Давиденко так і не прийшла.

Нагадаємо, що минулого року проти цвинтаря виступали жителі Академічного.

 

Вінниця.info 

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: мітинг 
Матеріали по темі