Економіка

Вінничани отримають квитанції за газ з новими цифрами: калоріями, джоулями і кіловат-годинами

19 квітня 2017, 17:04

 Платіжки за спожитий газ змінять свій вигляд. У травні вінничани отримають квитанції, в яких зазначатимуть кількість використаного «блакитного» палива не лише у метрах кубічних, але й в енергетичних одиницях: калоріях, джоулях і кіловат-годинах. Наразі такі зміни мають лише інформаційний характер, адже ніяк не вплинуть на вартість палива.

Про це 19 квітня розповіла прес-секретар ПАТ «Вінницягаз» Оксана Поліщук.

«Перехід на енергетичні одиниці передбачений енергетичними пакетами в рамках співпраці з Євросоюзом і кодексом газорозподільних мереж. Кожен з наших споживачів заключив договір із ПАТ «Вінницягаз» на розподіл газу. В документі написано, що люди мають право отримувати вичерпну інформацію про якість газу. Це, в першу чергу, його калорійність, теплота згорання. Важливо, не скільки людина використала газу у кубометрах,а скільки він тепла їх віддав.

Наразі ця інформація ніяким чином не відобразиться ні на ціні на газ, ні на платоспроможності наших споживачів. Всім, хто отримає такі платіжки, ми радимо зберігати спокій і сприймати це як інформативний період», - зазначила Оксана Поліщук.

Варто зазначити, що у всіх країнах Європи ціна газу прив’язана до його якості. Чим нижча якість газу, тим менша його ціна - людині потрібно спожити більше для того, щоб отримати ефект, який вона хоче для своїх побутових потреб. Чим вища калорійність, тим вища його ціна.

Газовики закликають вінничан не плутати нові одиниці обрахування спожитого палива із так званою абонплатою.

«Інформація про калорійність, яка з’явиться у платіжках вінничан в травні, зовсім не пов’язана з абонентською платою. Наразі постанову про введення абонплати було скасовано, а її дію призупинено», - наголосила прес-секретар.

Показники калорійності газу можуть різнитися у жителів Вінницької області. Все залежить від того, з яких родовищ потупає «блакитне» паливо до осель.

«У нас на території області 443 тисячі споживачів, більше 500 газорозподільних станцій. В межах регіону кожен з нас отримує газ трішки різної калорійності і з різними фізико-хімічними показниками. Цей процес є абсолютно нормальним і залежить від того, звідки саме до нас рухається паливо, з яких родовищ ми його беремо. Чи це газ власного видобування, чи імпортований. Тому цілком нормально, що споживачі в нашій області отримують різний за калорійністю газ. В будь-якому випадку, він вищий за норми держстандарту. Середньозважена калорійність газу у Вінницькій області 8200 кіло-калорій», - пояснює Оксана Поліщук.

Як виглядатиме оновлена платіжка

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: газ 
Матеріали по темі