Місто

Вінничани погодили забудову нового мікрорайону біля Вишеньки - з церквою, дитсадками школами і парком. Фото

5 вересня 2018, 11:09

 4 вересня у Вінниці на громадських слуханнях більшістю голосів погодили містобудівну документацію: «Детальний план територій 10-го мікрорайону обмежений вул. Стахурського, вул. Келецька та вул. Барське шосе в м. Вінниця». Йдеться про приєднану в 2015 році територію біля мікрорайону Вишенька, площею 91 гектар, яку планують забудувати протягом 15-20 років.

Приміщення ХАБ-у на Пушкіна,11 не змогло вмістити всіх вінничан, які виявили бажання стати учасниками процесу. Люди стояли в коридорах і навіть знадвору біля відкритих вікон. В самуму ж приміщенні багато місць завчасно зайняли прихожани однієї з парафій, яка має намір збудувати церкву в мікрорайоні. Загалом на слухання зареєструвалось більше 200 вінничан. На початку обрали секретаріат з трьох осіб, до якого увійшли представники мерії та громадськості. Переважною більшістю голосів представником від громадськості став протоієрей Микола Давидовський, який є настоятелем Хрестовоздвиженського храму Московського патріархату. Ця релігійна громада отримала від Якушинецької сільради в 2011 році 2 га землі і має намір звести на тій території храм.

Громадські обговорення складались з двох питань. Спочатку голосуванням підтримали порядок забудови та раціонального використання для містобудівних потреб земель і територій, які увійшли до меж міста. Територіальна громада міста має отримати у власність землі, на яких будуть розміщуватись об’єкти інфраструктури соціальної сфери та інженерні мережі. Адже на даній території землі були роздані в приватну власність Якушинецькою сільрадою.

«Забудова даного мікрорайону можлива лише при 100% згоді між власниками ділянок. Доки людина буде володіти 10 сотками і ці 10 соток будуть в будь-якому місці, де передбачено дитячий садок чи школу, поки з власником земельної ділянки не врегулюють право власності на землю, ніякої забудови даної території не буде. Компромісні рішення можуть бути будь-які. Там є ділянки різних цільових призначень», - повідомив громадянам заступник вінницького міського голови Сергій Матусяк.

Всі власники земельних ділянок мають створити єдину юридичну особу, щоб об’єднати ділянки і змінити цільове призначення. Потім вже здійснювати забудову територій.

Друге питання, яке теж підтримали переважною більшістю голосів, - план забудови території 10-го мікрорайону.

Проектом передбачено збудувати дві 24 та 22-поверхові висотки, які будуть розташовані на вулиці Келецька. Інші багатоквартирні будинки матимуть 4-7 поверхів. Проектанти передбачили нові підходи до будівництва висоток. Вони будуть без цокольних поверхів, із входом на рівні землі.

Окрім будинків, у новому мікрорайоні планують збудувати торговий центр з парковками для 600 автомобілів, дитячі садочки на 120, 120 і 140 місць; дві школи по 33 класи. Також спортивну зону між навчальними закладами і спортивний парк навколо існуючого озера

Також в мікрорайоні будуватимуть православну церкву Московського патріархату і медичний освітній комплекс при ній. Вінничани, які були присутні на слуханнях, цікавились, що буде з їх гаражами, уточнювали порядок зміни цільового призначення землі, просили зберегти екологію біля Вишенського озера, але жоден не запитав про будівництво храму.

Всі питання, які були винесені на громадські обговорення, затвердили переважною більшістю голосів. З усіх присутніх лише 4-6 чоловік висловлювались проти.

 

 

 

 

 

 

Проект церкви

 

Вiнниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця забудова план район 
Матеріали по темі