Суспільство

Вінничани позначають сміттєзвалища на інтерактивній карті. Частину територій вже прибрали

5 травня 2017, 15:50

 Міністерство екології та природних ресурсів України створило електронний сервіс, за допомогою якого громадяни можуть позначити місця сміттєзвалищ на мапі. Завдяки вінничанам на інтерактивній карті вже зареєстровано 50 таких локацій та 106 місць видалених відходів. За період функціонування мапи в регіоні вже ліквідовано 11 сміттєзвалищ, на черзі - 28.

Про це Вінниця.info розповів начальник відділу комплексного управління природоохоронною діяльністю та екологічної експертизи Дмитро Герус.

«З початку роботи пройшло 7 місяців, але за цей час ми проробили велику роботу. Хоча люди  і перекладають відповідальність на владні структури, але багато хто відкликнувся та допомагає у контролі стихійних сміттєзвалищ. Найбільше звернень зареєстровано у Мурованих Кирилівцях – 16. Ми працюємо з адміністрацією районних рад і намагаємося швидко реагувати на звернення. Так на ліквідування одного сміттєзвалище йде близько 10 днів», - розповідає Дмитро Герус.

Через відсутність станцій сортування та переробки сміття, сміттєзвалища перевозять з однієї купи на іншу.

«У Вінниці сміттєзвалища відправляють на Вінницьку сортувальну станцію у Стадниці, а от з районами ситуація набагато гірше. Сміття прибирають на зареєстровані місця видалених відходів. У кожному районі тепер є відповідальна особа, яка відповідає за прибирання стихійних звалищ та їх подальший контроль», - додає чиновник.

В свою чергу міністр екології Остап Семерак зазначив, що Вінниччина в числі областей, які найвідповідальніше поставилися до проблеми сміттєзвалищ.

«Aктивніше користуйтеся ним  і нaдсилaйте фотознімки з місць виявлених сміттєзвaлищ. Комaндa Мінприроди швидко реaгувaтиме нa вaші звернення і передaвaтиме їх оргaнaм місцевої влaди для подaльшої ліквідaції сміттєзвaлищ. Впевнений, що рaзом, об’єднaвши  зусилля, нaм вдaсться прибрaти крaїну від моря сміття, яке кaтaстрофічно зaполонило укрaїнські ліси, узбіччя доріг тa водойми», - наголошує Остап Семерак.

Нагадаємо, що проведена минулого року Мінприроди спільно з органами місцевої влади інвентаризація сміттєзвалищ  показала, що в Україні їх 6153.

Вінниця.info, фото зі звернень на інтерактивній мапі

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: облрада сміття Львів 
Матеріали по темі