Суспільство

Вінничани розповіли про неформальне спілкування з президентом Литви

19 квітня 2017, 14:04

Делегація вінничан, яких нещодавно запросила на зустріч президент Литви  Даля Грибаускайте, повернулися додому. 19 квітня вони розповіли подробиці поїздки, яка спочатку мала бути офіціальною, але стала неформальною.

 «Мали поговорити по протоколу 25 хвилин. Але розмова була більше години. Нас запросили на неформальну розмову.   Через 10 хвилин спілкування, я кажу, ми тут готувалися. На листочку питання записували. Я його ховаю. Бо так, як ви з нами спілкуєтеся, так і ми будемо. Коли вже ми розійшлися,  підійшов наш посол, каже, що фактично умови протоколу не порушила, але якщо ми так довго говорили, це означає, що вона до нас віднеслася дуже серйозно та відповідально. Ми їй подарували залізного хреста, таким самим нагороджували наших вінничан, які відстоювали Україну на Майдані Гідності», - представник вінницької делегації Анатолій Слівінський.

Вінничани та Грибаускайте чимало уваги приділили реабілітації поранених бійців.

«Литва – єдина країна, яка за державний кошт реабілітує наших бійців. Вже пройшли лікування понад 150 людей. Навіть добровольців. Не звертають уваги, чи є посвідчення, чи немає », - зауважує Слівінський.

Перед початком зустрічі вінничан одразу попередили, що Грибаускайте не любить компліментів.

«Була просто душевна розмова. Про зміни в Україні. Що на думку політика вони будуть тривати довго. Але вона пообіцяла  стати нашим рупором правди перед європейською спільнотою. Пообіцяла також  поговорить з Меркель про Україну. А нас, волонтерів, просила не продаватися та не падати духом», - зауважила вінницька волонтерка Валентина Вельган. 

 

 

Вінниця.info, фото надала Олеся Шуткевич.

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця Литва 
Матеріали по темі