Суспільство

Вінничани скаржаться на засилля бліх в багатоповерхівці. Фахівці з дезінсекції зазначають, що кількість подібних звернень зросла

8 серпня 2018, 13:55

 В одній з вінницький багатоповерхівок на Хмельницькому шосе розвелись блохи. Жителі скаржаться, що з підвального приміщення комахи дістались до квартир 7-го поверху. Фахівці з дезінсекції зазначають, що цього року суттєво збільшилась кількість звернень з приводу засилля земляних блох та радять не зволікати із викликом спеціалістів.

«Другий тиждень немає спасу від блох. Якщо раніше лише по під’їзду стрибали, то зараз і в квартирах з’явилися. На 7 поверсі! Спасу немає! Їх тисячі. Можна сказати, загризають. Діти навіть перестали гратися на дитячому майданчику. Бо комахи окупували і ту територію», - звернувся із скаргою до редакції Вiнниця.info мешканець багатоповерхівки по Хмельницькому шосе у Вінниці Олег Журбенко.

Спільно з мешканцями будинку Олег звертався до працівників ЖЕК-у, який їх обслуговує.

«Наразі, ніякого руху. Був лише випадок, коли робітники ЖЕК-у прийшли у підвал лагодити трубу, то миттю звідти самі вибігли. Адже найбільше бліх у підвалі. Цих робітників комахи так обсіли, що були вкриті обличчя», - продовжив Журбенко.

Чоловік планує самостійно викликати спеціалістів, які проведуть дезінсекцію їх території.

«Іншого виходу немає, адже блохи можуть бути переносниками страшних інфекцій. Вони так сильно кусають, що на тілі залишаються шрами», - додав Олег.

За даними спеціалістів вінницької «Профдезінфекції», з подібною бідою до них звертаються кожного дня по шість разів. Це набагато більше у порівнянні з минулими роками.

«Нині сприятливий клімат для земляних бліх. Середовище цих комах – трава і підвали. Там, де підвищена вологість. А із тим, що на Вінниччині зокрема спостерігається цього літа тропічний клімат, земляні блохи ще швидше розмножуються. А відтак, якщо мешканці помітили їх, то слід звертатися до ЖЕК-ів, які мають викликати такі служби, як наша. Мешканцям варто бути уважними. Ми помітили тенденцію, що ЖЕК-и тягнуть із викликами до останньої хвилини, коли у людей вривається терпець. Деякі з них роботи проводять своїми силами, без дозвільних документів. Відповідно, не фахівцями. В результаті, неякісно виконана робота викликає незадоволення мешканців», - розповіла Вiнниця.info Олена Томчак.

Для проведення робіт по дезинсекції, має бути допуск-посвідчення на право роботи з пестицидами і агрохімікатами. 

« Після них протягом 5 годин не можна заходити до приміщення. Потім на дві години варто провітрювати територію. А там, де мешкають діти, вагітні, люди з захворюваннями дихальних шляхів та алергіків, то їх рекомендовано не пускати до обробленого приміщення протягом кількох днів», - продовжила Томчак.

Обробка приміщень коштує підвалів по 7,50 грн. за квадратний метр. Якщо обробляти необхідно від 1000 квадратних метрів, сума зменшується вдвічі.

Медики зауважують, блохи можуть стати переносниками інфекційних хвороб.

«Блохи, як і решта комах, які кровососи, переносять інфекцію. Саме блохи можуть стати збудниками епідемії сипного тифу, який фіксували у минулих сторіччях. Головна боротьба з цими паразитами - гігієна. Щоденно проводити вологе прибирання оселі. Пилососити м’які меблі, килими. Щілини при вхідних дверях прикривати вологими ганчірками, аби комахи не могли пролізти до середини», - пояснила Вiнниця.info терапевт Тамара Піонтковська.

Вiнниця.info

 

Теги: вінничани проблеми 
Матеріали по темі