Суспільство

Вінничани з домашніми улюбленцями вийшли на марш за права тварин. Фоторепортаж

30 вересня 2018, 13:34

 30 вересня у Вінниці відбувся марш поти жорсткого поводження з тваринами. Близько сотні людей пройшлися вулицею Соборною, вигукуючи гасло «Захист слабких – справа сильних».

О 12 годині містяни почали збиратися на Європейській площі. З собою привели домашніх улюбленців.

«Про акцію дізналася із соцмереж. Ми проти натурального хутра, проти вбивства тварин і того, щоб їм робили боляче. Сьогодні я прийшла із собакою. Цей хлопчик живе у нас в дворі, у нього є свій дім. Звати його Василь. У на він вже 6 років», - розповіла журналісту Вiнниця.info Дарина.

Учасники маршу тримали в руках плакати з надписами «Я за цирк без тварин», «У твоєї шуби було обличчя», «Прийшов час гуманності. Припини знущання».

Пані Оксана прийшла до Вежі з таксою Катею.

«Чим більше взнаю людей, тим більше люблю собак. Свого часу була громадським активістом і вирішила, що люди не варті того, щоб витрачати на них свій час», - зізнається жінка.

У сім’ї вінничанки Світлани два роки тому з’явився новий член. Дівчина купила у зоомагазині таксу, бо та, за її словами, була у жахливому стані.

«Сьогодні прийшла зі своїм другом Фоксом. Купила його у «Скайпарку» в зоомагазині. Я його випадково там побачила. Біля нього ні води, ні їжі не було. Тільки виднілися кісти, що, здавалося, ніби поламані ребра… Видно було, що його навіть не вигулювали. Три дні ходила дивилася на нього, а потім якось вирішили із сім’єю забрати його собі. Виявилося, що за три місяці у цуценяти немає жодного щеплення, - пригадує місцева жителька. – Сьогодні у Вінниці дуже жорстоке поводження з тваринами. Особливо, з тими, хто немає домівки».

Учасники маршу пройшлися від вулиці Вежі до Майдану Небесної Сотні. Колону супроводжували правоохоронці. Рух однією стороною вулиці Соборна обмежили на 10 хвилин.

Зазначимо, що сьогодні такі акції відбулися практично в кожному обласному центрі. Основні їх вимоги:

  • зaборонa використaння твaрин у циркaх і дельфінaріях.
  • зaборонa хутряних ферм тa притрaвочних стaнцій.
  • зaборонa контaктних зоопaрків тa експлуaтaції твaрин для жебрaкувaння і фотопослуг.
  • відмовa від використaння живих твaрин для експериментів тa ін.
  • розвиток реaбілітaції твaрин і центрів утримaння твaрин, що пострaждaли від людини тa її діяльності.
  • створення зоополіції тa зaпровaдження в Укрaїні дієвої системи контролю і покaрaння зa жорстоке поводження з твaринaми.
  • зaборонa евтaнaзії, як методу регулювaння чисельності безпритульних твaрин в Укрaїні.
  • внесення диких твaрин природного aреaлу Укрaїни, що знaходяться нa межі зникнення, до Червоної книги Укрaїни.

 

 

Вiнниця.info, фото - Вероніка Малюта

Теги: тварини 
Матеріали по темі