Місто

Вінничани «знесли» планети, які встановили біля фонтану на Космонавтів. Їх закріплюють по-новому. Фото

5 квітня 2017, 10:56

 5 квітня зранку підрядники ПП «Сфера», які проводять реконструкцію проспекту Космонавтів у Вінниці, встановлюють на площі з фонтаном планети сонячної системи.

Як розповів кореспонденту Вінниця.info виконроб фірми «Сфера» Сергій Білаш, кулі, що символізують планети почали встановлювати 3 квітня, але ввечері 4 квітня, вінничани повалили кілька символів, тому їх всі зняли та сьогодні вранці закріплюють по новому.

«Ми позавчора привезли ці кулі. Вчора їх огородили стрічками, але люди приходять крутять їх. Ці кулі були забетоновані, але діти велосипедами таранять, старші крутять кулі.

Все буде триматись, але після того як зробиться монтаж і воно «схватиться». Потім можна буде на них сідати, бігати і таранити. Все витримає. Кулі зроблені з полімеру та склопластику. Ми зараз робимо спеціальні кріплення», - розповідає Сергій Білаш виконроб фірми «Сфера».

«От вчора випадок – батьки гуляють з дитиною, дитина на велосипеді протаранює цей нещасний Плутон, батьки дивляться, але на зауваження наших працівників не реагують. Того ж вечора випадок – дві дівчини фотографуються біля Юпітера і почали крутити його поки він не звалився. Ввечері тут ціле «кіно» можна було знімати… Наші хлопці вже другий раз ту саму роботу роблять», - говорить виконроб.

Планети зроблені у відповідності з масштабом і розміщуватимуться відносно сонця. Встановлюють кулі на площі навколо скульптурної композиції, що символізує людей і сонце. Всього їх дев’ять, вісім з яких планети сонячної системи – Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун. Також на площі, але ближче до алеї, розмістять Плутон, який є супутником та знаходиться в поясі Копера.

 

 

 

 

 

 

 

Нагадаємо, реконструкцію другої черги проспекту Космонавтів проводять у співфінaнсувaнні з Державним фондом регіонального розвитку. Згідно проектно-кошторисної документації, роботи обійдуться 27 млн. гривень.

Після реконструкції мікрорайон отримає власний оригінальний фонтан.

Як відомо, першу чергу реконструкції проспекту Космонавтів, було проведено в 2015 році, зробили нові доріжки, освітлення, встановили лавочки, підзарядки для гaджетів тa облаштували Wi-Fi.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: реконструкція Космонавтів 
Матеріали по темі