Суспільство

Вінничани зробили на ставку «фургало» для зимових розваг. Відео

2 січня 2019, 12:56

 В Хмільнику Вінницької області на місцевому ставку облаштували незвичну «карусель» для зимових розваг, яку називають «фургало», «жорно» або «крутилка». Такий атракціон безкоштовного екстриму був популярний в багатьох українських селах в ХХ та на початку ХІ століття.

За словами хмільничан, розвагу для дітей і дорослих облаштували місцеві хлопці, які займаються хокеєм.

Щоб змайструвати «фургало», в ополонку на ставку опустили дерев'яний стовпчик, коли він обмерзав, на нього настромлювали старе колесо. До спиць колеса прив'язали довгу жердину, на кінець якої традиційно прикріплювали санчата, в даному випадку замість санчат прилаштували гуму від автомобільного колеса.

Щоб «атракціон» запрацював, одна людина обертає колесо, інша, катається на санчатах.

«А як парубки з дівчатами крутилку було зроблять! Серед річки в кригу вбивається кілок, на кілок надягається старе колесо, між спицями встромлюються довгі дрючки, а до них на кінцях прив'язуються санчата. Хлопці кілками крутять колесо, а санчата по колу вихором літають. Держись тільки!..», - описував зимову розвагу Остап Вишня в творі «Велікі ростіть».

Як відомо, наприкінці минулого року в селі Шкуринці, що в кількох кілометрах від Вінниці, облаштували тюбінговий парк. Локацію для зимових розваг розгорнули на схилі Південного Бугу. Розваги платні – один спуск 30 гривень.

Вiнниця.info

Теги: зима розваги 
Матеріали по темі