Влада

Вінничанин Калєтнік «очолив» процес введення тотальної цензури в Україні

16 січня 2014, 15:19

16 січня, голосуючи руками, Рада прийняла Закон №3879, авторами якого є «регіонали» Вадим Колесніченко та Володимир Олійник «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян».

Про це йдеться на офіційному сайті Верховної Ради.

Як пише Українська правда, опозиційні депутати відібрали частину карток депутатів більшості, тому Верховна Рада почала голосувати підняттям рук. Відповідне рішення прийняв головуючий на засіданні перший віце-спікер ВР Ігор Калетник.

Попри «розмиту» назву закону, його суть зводиться до того щоб на законодавчому рівні влада могла отримати механізм, який допоможе жорстокіше карати організаторів та учасників акцій, типу Євромайдан та Автомайдан, а також журналістів і громадських діячів. Законом вводяться зміни 21 законодавчого акту.

Як значиться в поданій пояснювальній записці, необхідністю для прийняття Закону, стало суттєве загострення політично-соціальної кризи в Україні.

Владу непокоїть що українці об’єднуються в соціальних мережах для боротьби з правлячим режимом.

«Соціальні мережі в Інтернеті використовуються як високотехнологічний інструмент для поширення цих ідей і розпалювання ворожнечі на соціальному, національному, політичному та мовному ґрунті. Все частіше лунають заклики до нетерпимості, ворожнечі, ненависті та насильницької зміни влади і конституційного ладу», - йдеться в пояснювальній записці.

«Для досягнення мети законопроекту пропонується посилити заходи безпеки у відношенні окремих категорій осіб та об’єктів, збільшити санкції за деякі кримінальні та адміністративні правопорушення, встановити додаткові заходи впливу для охорони громадського порядку, прав та законних інтересів громадян», - йдеться в документі.

Законопроектом передбачено внесення змін до 21 законодавчого акту.

Зокрема, вводиться кримінальна відповідальність за наклеп та екстремістську діяльність.

«Запропоновані зміни до Кримінального кодексу України передбачають встановлення відповідальності за екстремістську діяльність, збільшення відповідальності за злочини пов’язані з порушенням громадського порядку, втручання в роботу судових та правоохоронних органів. Також запропоновано встановити додаткову відповідальність в сфері інформаційних відносин, в тому числі за наклеп та втручання в роботу державних електронних інформаційних ресурсів і систем», - йдеться в пояснювальній записці.

Так у Кримінальному кодексі з’являється новfі статті - 110 та 151. Стаття 110 екстремістська діяльність (Виготовлення, зберігання з метою збуту чи розповсюдження, а також збут чи розповсюдження екстремістських матеріалів, в тому числі через засоби масової інформації, мережу Інтернет, соціальні інтернет-мережі, використання чи демонстрування екстремістських матеріалів перед масовим зібранням людей, в тому числі на зборах, мітингах, вуличних походах, демонстраціях, публічні висловлювання чи заклики екстремістського характеру, а також фінансування зазначених дій ...). Стаття 151¹ Кримінального кодексу (Наклеп, тобто умисне поширення завідомо недостовірних відомостей, що ганьблять честь і гідність іншої особи). Покарання - штраф або виправні роботи, у випадку якщо наклеп поєднаний з обвинуваченням у вчиненні тяжкого злочину, карається обмеженням волі.

Загалом Закон передбачає зміни до адміністративного кодексу та суттєве збільшення штрафів за порушення деяких правил дорожнього руху, порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, за прояв неповаги до суду та невиконання законних вимог представників органів влади.

Також вносяться зміни до Закону «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів» - встановлюється система особливого державного захисту суддів, працівників апарату суду і працівників правоохоронних органів від перешкоджання здійсненню правосуддя, виконанню покладених на них законом обов’язків і здійсненню наданих прав, а так само від посягань у зв’язку з їх службовою діяльністю на життя, здоров’я, житло і майно зазначених осіб та їх близьких родичів, членів сім’ї. Близькі родичі, які відповідно до цього Закону підлягають захисту, - це батьки, дружина (чоловік), діти, рідні брати і сестри, дід, баба, онуки, посягання на життя, здоров'я, житло і майно яких перешкоджає виконанню працівниками суду і правоохоронних органів покладених на них законом обов'язків і здійсненню наданих прав.

За закон № 3879 проголосували 239 нардепів, серед них обрані вінничанами – Микола Джига, Володимир Прудивус, Олег Зарубінський, Віктор Жеребнюк, Оксана Калетник, Григорій Калетнік, Ігор Калєтнік.

Тож, якщо президент підпише закон Колесниченка – Олійника, вінничан обкладатимуть непомірними штрафами та арештовуватимуть за наклепи та участь в мітингах.

ВИННИЦА.info

 

Матеріали по темі