Суспільство

Вінничанин вирощує вдома різнобарвних раків. Фото та відео

12 березня 2018, 17:21

Вінничанин Сергій Бондаренко нещодавно почав вирощувати австралійських червоноклешневих раків. Тримає їх у домашньому акваріумі.

«Такі раки в Україні з’явилися зовсім нещодавно. Стало цікаво, що це таке. Замовив кілька штук по Інтернету. Запустив їх у домашній акваріум. Нещодавно з’явилося потомство. Доводиться їх роздавати, адже для всіх не вистачає місця», - розповів Вiнниця.info Сергій.

Від річкових раків, які зазвичай мешкають в Україні, австралійські мають синій колір, у воді переливаються кількома тонами.

«Крім окрасу вони ще відрізняються розмірами та вагою. Однорічний австралійський рак розміром з омар. Важить в середньому 120 грамів. У нього більше м’яса. Таких раків можна розводити не лише для краси, вони їстівні. Їх готують, як делікатес», - продовжує Бондаренко.

Годує клишоногих Сергій замороженим кормом для риб та вареним горохом.

«Взагалі то раки їдять і траву, і м'ясо. Але в акваріумі це робити не варто. Бо так тільки буде псуватися вода, у якій вони живуть. З’являться бактерії і всі, хто живуть в акваріумі загинуть. А загалом, австралійські раки люблять тепло. Тому вода має бути з постійною 25-градусною температурою.  Як відомо, раки люблять жити під камінням. У так званих «хатках». Щоб вони затишно себе почувалися, зробив їм по «кімнаті» з водостічної пластикової труби діаметром на  50 міліметрів», - каже Бондаренко.

Сергій також зауважує, якщо тримати австралійських раків для декору, разом з іншими рибами,  акваріум має бути великого об’єму.

«Це для безпеки інших риб, бо коли буде тісно, раки з нудьги можуть влаштовувати полювання. Вони ж по своїй природі - хижаки», - пояснив Бондаренко.

 

 

Вiнниця.info, фото надані Сергієм Бондаренко. 

Теги: Вінниця раки дома австралійські 
Матеріали по темі