Суспільство

Вінничанка зберігає стародавні коралі, яким понад 200 років

11 травня 2017, 17:04

Лариса Поворознюк, майстриня з Гнівані, зберігає стародавні коралі, які перейшли до неї у п’ятому поколінні. Намисто передається по материнській лінії у спадок вже більше ніж 200 років. Жінку, яка має унікальну реліквію, кореспондент Вінниця.info зустрів на виставці дитячої творчості, яку провели на Європейській площі.

Багато народів світу вважають, що намисто має магічні властивості (зокрема воно оберігає від застуди, а розрив нитки провіщує господині нещастя).

«Намиста коралі ще моєї пра-пра-пра-прабабки, їм вже більше ніж 200 років. Тут вже є старі ниточки, які я час від часу реставрую. Вони передаються старшій доньці в роду. Я старша донька старшої доньки свого роду і саме тому я вже п’яте покоління зберігаю цю реліквію. Для мене ця прикраса безцінна, тому що це пам’ять мого роду. Коралі підтримують мене морально, у мене за спиною предки і тому я з усім справляюся. Сказати точно скільки їм років я не можу, бо це було так давно, що навіть не згадаю», - розповідає Лариса Олександрівна.

За традицією, хрещений батько дарував дукач своїй хрещениці, коли їй виповнювався 1 рік, і та мала зберігати подарунок, надіваючи його переважно у свята. У народі коралі зі справжніх коралів називали «добре намисто», «мудре намисто», «щирі коралі». Кількість ниток може бути від 1 до більш ніж 25. В історичні часи кількість ниток намиста і розмір намистин часто були показником достатку сім'ї.

 Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця реліквія коралі прикраса намисто 
Матеріали по темі