Місто

Вінниччина вирішує питання, які ставлять сільські товаровиробники

13 липня 2010, 11:59

Поки у державі обговорюють можливість реалізації пілотного проекту будівництва оптових сільгоспринку, який анонсував міністр аграрної політики України Микола Присяжнюк, Вінницькі підприємці самотужки здійснюють кроки спрямовані на реалізацію вимог селян, для цього створюється ярмарок, який розташований на ділянці площею 6,2 га, в селі Якушинці по вулиці Колгоспній, 1 , що в 2,5 кілометрах від розвилки Хмельницького шосе і Об’їзної дороги. Розпочне свою роботу він 17 липня й працюватиме усі дні з 7:00 до 19:00 окрім понеділка.

Офіційне відкриття Якушинецького постійно-діючого ярмарку відбудеться 1 серпня об 11:00 на день села Якушинці.

На появу таких ярмарків давно вже чекали фермери, які наразі не мають можливості збувати продукти (в першу чергу овочі та фрукти) безпосередньо споживачам, без участі посередників. Адже відомо, що закупівельні ціни, які вони пропонують селянам не завжди покривають витрати на вирощування продукту. В такій ситуації виробник не отримує належного прибутку від безпосереднього споживача, а останній переплачує. Різниця осідає у посередників. Фактично, продукція продається на роздрібних ринках дорого, і вона недоступна для малозабезпеченого споживача.

І це при тому, що в країні склалася парадоксальна ситуація: з одного боку: селяни отримали землю у власність і багато чого можуть, але відсутні умови для вільного виходу продукції від них немає. З другого боку: ринок заповнюється іноземною продукцією. На ярмарку мають скластись ціни, які задовільняють виробників і споживачів. На цьому ярмарку повністю можуть бути відпрацьовані моделі роботи майбутнього оптового ярмарку.

Вдала реалізація цього проекту під Вінницею може стати орієнтиром для створення національній мережі оптових ринків й дозволить регулювати розподіл дефіцитних і надлишкових товарів між регіонами, рівномірно розподіляючи товари за оптимальною вартістю.

Наразі фахівці аграрного ринку Вінниччини очікують, що відкриття цього ярмарку, а згодом і на його основі оптового ринку матиме позитивні тенденції - пожвавлення економіки, заохочення вітчизняних виробників, об’єктивність цін. Та й у вінницьких супермаркетах та закладах харчування стане більше свіжого, власного продукту.

 

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі