Суспільство

Вінниччина вшанує пам’ять жертв голодомору 1932-33 р.р

23 листопада 2010, 16:52

У Вінницькій області 27 листопада в день пам’яті жертв голодомору 1932-33 р.р буде обмежено усі розважальні заходи, а мітинг-реквієм та покладання квітів перенесено на п’ятницю 26 листопада.

Про це під час засідання оргкомітету повідомила заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Любов Спірідонова.

26 листопада до Дня пам’яті жертв голодомору керівництво області вручить 45 Почесних грамот та грошових винагороди краєзнавцям, дослідникам тематики голодомору та особам, постраждалим від голодомору 1932-33 років.

Після цього за участі громадськості, керівництва області та міста відбудеться мітинг-реквієм до меморіального знака жертвам голодомору, який був встановлений у 2009 році, де відбудеться покладання квітів. Також біля меморіального знака дитячим танцювальним колективом «Барвінок» із запалених лампадок буде викладено два хрести.

Л.Спірідонова закликала усі політичні партії не політизувати цю подію та без будь-яких політичних символік долучитись до вшанування пам’яті жертв голодомору 1932-33 р.р.

Протягом 24-27 листопада у кінотеатрах, освітніх та культурних закладах області демонструватимуться документальні фільми про часи голодомору, проходитимуть тематичні зустрічі, уроки пам’яті та «круглі столи». У Вінниці також діятиме пересувна виставка, яка відвідає усі навчальні заклади міста, щоб познайомити молодь із подіями, що відбулись у 1932-33 р.р.

Крім того, в храмах області 27 листопада будуть відслужені панахиди за загиблими та запалені свічки пам’яті.

Л.Спірідонова під час засідання оргкомітету наголосила на тому, щоб 27 листопада в області були обмежені усі розважальні заходи. «27 листопада – це День пам’яті, і я прошу обмежити будь-які заходи, які пов’язані із розвагами та їх структура не відповідає Дню жалоби. Пом’янути – це обов’язок кожної людини, тому що майже кожну українську родину торкнулось лихо 1932-33 років», – сказала Л.Спірідонова.

Присутній на засіданні голова обласного товариства колишніх політв’язнів, репресованих та їх дітей, а також свідок страшних подій 1932-33 років Олександр Дусар переконаний, що потрібно пам’ятати той голод, щоб він ніколи більше не повторився знову. Йому в роки голодомору було 6 років і О.Дусар згадував, як люди будь-яким чином намагалисть вижити, а малі діти не завжди розуміли, що відбувалось.

Довідка.

У Вінницькій області в 2009 році випущена «Книга пам’яті» до якої увійшли майже 280 прізвищ, імен, людей, які загинули під час голоду 1932-33 років. Наразі робота триває, тому що існує безліч звернень, виступів людей, які були свідками тих подій, і їх прізвища не були вписані у цю книгу – їх ще близько 200. загалом існує понад 300 видань, які розповідають про страшний голод 1932-33 років.

На території Вінницької області від голоду померли 500 тисяч людей, а загалом в Україні від голодомору 1932-1933 років загинуло від 7 до 10 мільйонів людей.

 

ВИННИЦА.info

 

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі