Суспільство

Вінниччині не вистачає чистої води

26 листопада 2010, 11:43

На Вінниччині 90% сільських жителів використовують криничну воду, якість якої гірша, ніж водопровідної.

Про це повідомляє управління у справах преси та інформації Вінницької облдержадміністрації з посиланням на заступника головного санітарного лікаря у Вінницькій області Сергія Дабіжі.

За його словами, у зв’язку із відсутністю альтернативних джерел водоспоживання на селі 90% сільських жителів використовують криничну воду. На сьогодні її якість гірша, ніж водопровідної як за бактеріологічним - 16,8%, так і за хімічними - 12,6% показниками. Тобто кожна 7 проба не відповідає санітарним вимогам.

Найвищий рівень забрудненості криничної води за хімічними показниками, в основному за вмістом нітратних сполук, реєструється в Літинському - 43,8%, Немирівському - 62,4%, Оратівському - 58,3%, Тульчинському - 57,5%, Хмільницькому - 50,3%, Піщанському - 69,7%, Теплицькому – 37,4%. Томашпільському - 34%, районах, в містах Ладижин - 62,0% та Вінниці - 51,8%; за бактеріологічними показниками в Піщанському – 74,8%, Гайсинському – 65,5%, Оратівському – 45,5% районах та містах Вінниці - 50,2% і Ладижині - 62,0%.

Вживання води з наднормативним вмістом нітратів небезпечне для здоров'я. З ним безпосередньо пов'язане захворювання водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей до року, летальні випадки від якої реєструються все частіше. Так, вже в 2010 році в Томашпільському районі загинуло немовля від гострого отруєння нітратами. Крім того, згідно із офіційною статистикою кожний третій спалах кишкової групи інфекцій пов'язаний із вживанням неякісної питної води.

В семи районних центрах вода подається погодинно, що призводить до погіршення її якості.

Тільки п’ята частина сіл області має системи централізованого водопостачання, з яких майже половина через недосконалу експлуатацію і тривалий термін служби працює з перебоями, або подає воду низької якості. Сьогодні потребує ремонту 70% існуючих водопроводів, кожна друга водонапірна башта, насосна станція та артсвердловина.

В поточному році проведено перевірку 1045 об'єктів водопостачання. На 184 (17,6%) виявлені порушення санітарного законодавства, за що до адміністративної відповідальності притягнуто 199 посадових осіб та винесено 275 постанов про тимчасове припинення експлуатації об'єктів водопостачання. Передано в прокуратуру 8 справ.

Загалом на контролі санепідслужби знаходиться 618 господарсько-питних водопроводів та 8838 громадських колодязів.

 

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі