Суспільство

Винница почтила память погибших в Великой Отечественной войне

9 травня 2010, 17:15

Керівництво області та міста, а також десятки тисяч городян 9 травня почтили пам’ять за загиблими у Великій Вітчизняній війні.

Про це повідомляє головне управління з питань внутрішньої політики у справах засобів масової інформації та зв`язків з громадськістю Вінницької облдержадміністрації.

В усіх храмах Вінниччини сьогодні пройшли молебні за загиблими та померлими учасниками Великої Вітчизняної війни.

У сквері Козицького біля меморіалу Слави присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та урочистими залпами, поклали квіти та вінки до Вічного вогню та підніжжя стел Пам’яті. Під гранітом Меморіалу покоїться прах 82 визволителів вінницької землі.

«Святкуючи сьогодні 65-тий ювілей перемоги у Великій вітчизняній війні, ми в першу чергу вшановуємо святу пам'ять тих, хто віддав найдорожче за наше сьогодні і наше майбутнє. Прийміть мій низький уклін за Ваш святий подвиг!», - сказав дякуючи ветеранам-фронтовикам та працівникам тилу під час урочистостей голова Вінницької обласної державної адміністрації Володимир Демішкан.

Після покладання, колона учасників мітингу пройшла святковою ходою по центральній вулиці міста.

В Центральному парку ім. Горького в день Великої Перемоги відбуваються й святкові концертні програми, виставка техніки часів Великої Вітчизняної війни та інші заходи.

Завершиться відзначення Дня Перемоги святковим салютом.

Довідка.

За час окупації Вінниччини гітлерівці спалили 17 сіл, розстріляли та замордували близько 200 тисяч мирних громадян, близько 46 тисяч військовополонених, а більше як 64 тисячі насильно вигнали на каторжні роботи. На Вінниччину з фронтів Великої Вітчизняної війни не повернулись майже 160 тисяч бійців.

За визволення Вінниччини медаллю „Золота Зірка” нагороджено 87 бійців, 125 подолян за подвиги у Великій Вітчизняній війні удостоєні звання Героя Радянського Союзу. Серед них зв’язкова підпільного центру Ляля Ратушна, організатор підпілля Іван Бевз. А генерал армії Іван Черняховський та підполковник Іван Бойко удостоєні цього звання двічі.

Сьогодні у Вінницькій області проживає близько 100 тис. ветеранів війни, учасників війни, «дітей війни». У Вінниці - близько 1,5 тис. учасників і інвалідів ВВВ.

 

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі