Культура

Вінницька область відзначить 150-річчя Григорія Артинова

12 липня 2010, 17:25

Вінницька область відзначить 150-річчя з дня народження Григорія Артинова.

Про це сказано у розпорядженні голови Вінницької облдержадміністрації Миколи Джиги.

Для вшанування пам’яті Г. Артинова буде підготовлено та проведено 22 липня-8 серпня 2010 року виставку, «Вінниця очима Артинова, Артинов очима вінничан».

Також в рамках ювілейної дати буде підготовлено та випущено друковану продукцію (ілюстровані буклети, повнокольоровий друк зображень архітектурних творів, бібліографічний покажчик про архітектора та інше).

Довідка.

Григо́рій Григо́рович Арти́нов (1860 —1919 р.р) — вінницький архітектор (1900 -1919), цивільний інженер. Всього у місті Вінниці збереглося 30 будинків, створених за проектами Григорія Артинова. З'ясовано, що перший міський архітектор брав участь у будівництві 39-ти об'єктів міста, хоча і ця цифра не є остаточною.

Брав архітектор участь в проектуванні водопроводу і електрики. Не обійшлося без нього і будівництво трамвая в 1913 році.

Сьогоднішнє архітектурне обличчя міста - це готель «Савой», (будівля 1912), міський театр (1910, частково перебудовувався у 1948), Свято-Воскресенська церква (1910), приміщення 2-ї школи (1900, колишня жіноча міністерська гімназія), Вінницька товарна універсальна біржа і Торгово-промислова палата (1911, колишня міська Дума), будинок судових установ (1911, колишнє приміщення окружного суду та міської управи), магазин «Лікарські рослини» на вулиці Соборній (будинок Райхера) тощо.

Помер творець архітектурного обличчя Вінниці від тифу 9 грудня 1919 року, але мето його поховання невідомо.

За радянської влади ім'я Артинова, попри всі його заслуги перед містом, вінничанам було мало відоме. Принаймні, у радянські часи про нього згадували хіба що його колеги-архітектори. Тепер же про Григорія Артинова справедливо кажуть, що це людина, «якій судилося змінити обличчя міста». На честь архітектора перейменована одна з центральних вулиць Вінниці.

 

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі