Політика

Вінницька область візьме у побратими Свердловську область Росії

23 вересня 2010, 16:23

Вінницька область на чолі з головою обласної державної адміністрації Миколою Джигою включена до офіційного українського представництва на Українсько-Російському міжрегіональному форумі, який відбудеться 28-29 вересня 2010 в Єкатеринбурзі Росії.

Про це повідомляє прес-секретар голови облдержадміністрації Ірина Кравченко.

Українську делегацію у складі десяти регіонів України та представників міністерств очолює Міністр регіонального розвитку і будівництва Володимир Яцуба. Метою форуму є обговорення питання інтеграції економіки України та Уральського федерального округу на інноваційній основі.

У рамках проведення форуму передбачено підписання двосторонніх документів. Зокрема, як повідомив голова Вінницької облдержадміністрації, в Єкатеринбургу буде підписано протокол намірів з питань розвитку співробітництва між Свердловською та Вінницькою областями.

"Свердловська область, яка посідає третє місце за економічним потенціалом в Російській Федерації, представляє для нас великий інтерес для поліпшення економічних та соціально-культурних зв’язків. Область виробляє багато техніки, разом з тим, вони зацікавлені в нашій агропромисловій продукції", - - зазначив губернатор Вінницької області Микола Джига.

Він додав, що в подальшому сторони планують укласти угоду між Урядом Свердловської області (Російська Федерація) і Вінницькою обласною державною адміністрацією (Україна) про торговельно-економічне, науково-технічне і гуманітарне співробітництво.

Голова облдержадміністрації доручив підготувати пакет пропозицій, які будуть цікаві Свердловській області. Очільник області вважає, що завдяки розвитку міжрегіональних контактів з Російською Федерацією вінницькі аграрії знайдуть нові ринки збуту.

Також, враховуючи, що в Єкатеринбургу делегація відвідає Уральський оптико-механічний завод, що виробляє медичну апаратуру, губернатор розглядає можливість придбання медтехніки для лікувальних закладів області. Зокрема, для дитячих реанімацій необхідні інкубатори, які є серед найменувань продукції Уральського заводу.  «Ми можемо оновити матеріально-технічну базу наших сільських лікарень», - упевнений Джига.

Довідка

Свердловська область утворена 17 січня 1934 року, адміністративний центр - місто Єкатеринбург.

Територія області складає 194,3 тис. квадратних кілометрів. На початок 2009 року чисельність постійного населення Свердловської області становила 4394,6 тис. осіб, з яких 80% - міське населення, 20% - сільське населення.

На території Свердловської області розташовані 47 міст, 26 робітничих селищ та селищ міського типу, 1841 сільський населений пункт. Місцеве самоврядування здійснюється на території 94 муніципальних утворень.

Свердловська область знаходиться в 2000 кілометрах на схід від Москви, на кордоні Європи та Азії, на перетині трансконтинентальних потоків сировини, товарів, фінансових, трудових та інформаційних ресурсів.

Свердловська область сьогодні - це велика економічно розвинена територія Росії з високим рівнем ділової, культурної та громадської активності, один з найбільш перспективних суб'єктів Російської Федерації.

По більшості основних соціально-економічних показників розвитку Свердловська область входить у першу десятку регіонів Російської Федерації.

 

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі