Суспільство

Вінницька облрада скличе позачергову сесію, щоб вирішити скандальне питання госпітальних округів

26 січня 2017, 18:20

 26 січня в приміщенні Вінницької облради зібрали депутатів, голів районних і міських рад, щоб обговорити наболіле питання об’єднання медичних закладів у госпітальні округи. Приїхали і представники Шаргородської громади, які вже кілька разів виходили на тисячні мітинги з вимогами не закривати їх лікарню. З собою привезли плакати, які почепили в сесійній залі.

Шість районів і два міста обласного значення надіслали офіційні листи до облради з вимогами переглянути формування госпітальних округів.

Першим слово мав заступник голови Вінницької ОДА Ігор Івасюк. Чиновник запевнив, що медична реформа не передбачає закриття жодної лікарні, а навпаки дозволить покращити якість надання послуг. За його словами, рішення про утворення 3 округів, як це зазначено у проекті, було прийнято після численних досліджень експертів.

Про суть реформи розповідала начальник департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА Людмила Грабович. Варто зазначити, що представники Шаргорода не сприймали презентацію посадовця, просили конкретики, а не слів.

Далі почалися численні перепалки між депутатами, чиновниками і жителями райцентру. Дві години криків, врешті, увінчалися результатом. Межі округів, звичайно, не змінили, але домовилися про створення робочої групи, яка займеться даним питанням, а також скликання позачергової сесії обласної ради.

«Підводимо підсумок: отож, створюємо робочу групу, до якої ввійдуть представники районних рад, департамент охорони здоров’я і депутати. Також лунала пропозиція, щоб скликати позачергову сесію, але для цього потрібно зібрати підписи депутатів. Тож зберемо, і буде позачергова сесія», - сказала заступник голови Вінницької облради Людмила Щербаківська.

Нагадаємо, що 30 листoпaдa 2016 рoку зaтвердженo пoстaнoву Кaбінету Міністрів Укрaїни № 932 «Прo зaтвердження Пoрядку ствoрення гoспітaльних oкругів». Згіднo рекoмендaцій МOЗ Укрaїни щoдo нaдaння прoпoзицій пo ствoренню гoспітaльних oкругів в усіх oблaстях Укрaїни, в тoму числі у Вінницькій oблaсті підгoтoвленo відпoвідний прoект.

Нa Вінниччині плaнується створення 3-х госпітaльних округів.

Однак, чимало громад не вдоволені проектами госпітальних округів, за якими область поділено на три частини, та не вірять, що центральна влада не закриватиме їх лікарень. Це призвело до кількох мітингів у Шаргороді. В ОДА, натомість, пояснили причини «медичних бунтів».

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: облрада 
Матеріали по темі