Політика

Вінницька Самопоміч запропонувала визнати факт окупації. Депутати обласної ради підтримали цю вимогу

22 лютого 2017, 15:45

 Громадянське суспільство нині є свідком незрозумілої державної політики стосовно деяких районів Донецької та Луганської областей, що становлять 7% всієї української території. Через відсутність чіткої державної позиції буйним квітом процвітає торгівля з окупантом, фінансуються з українського бюджету заводи і шахти на окупованому Донбасі. Підприємства по іншу сторону лінії зіткнення, без сумніву, працюють з дозволу окупаційної влади. А ще поступово Росія зникає з офіційних міжнародних документів, як сторона, яка причетна до війни. Але люди розуміють, що без російського прямого військового впливу, без її поставок зброї, пального та грошей війна давно була би закінчена.

Про це йшлося на засіданні фракції «Об’єднання «Самопоміч» напередодні 15-ї позачергової сесії Вінницької обласної ради. Як зазначив у своєму виступі на засіданні фракції заступник керівника апарату Вінницької обласної ради Ігор Хміль, зараз справджується найгірший для України, але найкращий для Путіна, варіант подальшого розвитку подій. На переконання членів фракції «Об’єднання «Самопоміч», затверджений 11 січня 2017 урядом План заходів, спрямованих на реалізацію деяких засад державної внутрішньої політики щодо окремих районів Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, передбачає навіть фінансування підприємств на окупованих територіях!

Така політика держави викликає обурення людей, проявом чого стала блокада добровольцями торгівлі з окупованими територіями. Люди, які в 2014 році захистили державу, що була не спроможна захистити себе та своїх людей, через три роки війни знову виконують функцію держави та зупиняють ганебну торгівлю з окупантом, яка збагачує олігархів по обидва боки від лінії розмежування та допомагає Росії фінансувати окупацію.

 Саме тому депутати обласної фракції «Об’єднання «Самопоміч» запропонували  колегам-депутатам  інших фракцій звернутися до Президента України, Верховної Ради України із закликом визнати Росію окупантом на законодавчому рівні та заборонити торгівлю з тимчасово окупованими території на рівні закону. До Кабінету Міністрів України прозвучало звернення скасувати розпорядження від 11 січня 2017 року про затвердження  Плану заходів, спрямованих на реалізацію державної внутрішньої політики щодо окремих районів Донецької і Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження. Цей план фактично передбачає  відбудову зруйнованої промислової інфраструктури, житлового фонду виключно за український рахунок. Крім того, виключно українська державна бере на себе зобов’язання в соціальних та гуманітарних питаннях.

Депутати Вінницької обласної ради, які зібралися на 15-у позачергову сесію 21 лютого 2017 року, більшістю голосів схвалили це звернення і тим самим, висловили громадську думку про не нашу війну на нашій землі.

Нагадаємо, на початку лютого, 50 голосів депутатського корпусу вистачило, щоб Вінницька обласна рада схвалила  ініційоване «Самопоміччю» звернення про перегляд  Плану заходів та  Концепції  державної цільової програми відновлення та розбудови миру в східних регіонах України, де АТО вже навіть не згадується, а йдеться про «збройний конфлікт», який виник з незрозумілих причин.

Прес-служба обласного осередку партії «Об’єднання «Самопоміч»

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: звернення депутати 
Матеріали по темі