Суспільство

Винницкая область готовится к борьбе с паводком

11 березня 2010, 13:31

З метою безаварійного пропуску повені, в підвідомчих організаціях Басейнового управління водними ресурсами р.Південний Буг, створено 8 аварійних бригад, підготовлено 22 одиниці техніки та зроблено мінімальний запас матеріалів.

Відповідні питання були розглянуті під час засідання Міжвідомчої комісії з підготовки до пропуску повені та встановлення режимів роботи водосховищ басейну річки Південний Буг.

Було вирішено в райдержадміністрації Вінницької та деяких інших областей басейну річки направити листи-попередження про можливі наслідки цьогорічної повені та рекомендації щодо підготовки до її пропуску.

Також обстежено близько 30 гідротехнічних споруд, спільно з енергетиками перевірена готовність водосховищ на річках Південний Буг, Соб та деяких інших. Виявлені недоліки зафіксовані актами та направлені до виконання власникам гідроспоруд та відповідним райдержадміністраціям для реагування.

Під час Комісії зазначено, що дане питання є особливо актуальним цього року, коли під снігом, середня висота якого становить 20 см, знаходиться весь басейн Південного Бугу. Запаси води у сніговому покриві становлять 60 мм, при середньому із максимальних запасів для басейну – 35мм. В північних районах басейну на малих річках та водосховищах утворився суцільний льодовий покрив товщиною 15-40см.

Результатом роботи комісії стало затвердження правил експлуатації каскаду водосховищ басейну річки Південний Буг, визначення режиму їх роботи на передповеневий та меженний періоди. Так, у рішенні комісії зазначено, що при вищій або середній водності всі водосховища повинні характеризуватись постійними рівневими режи­мами, а при малій водності Сандракському та Сабарівському водосховищам продовжувати дотримуватись постійних рівневих режимів, забезпечуючи пропуск санітарних витрат води. Також комісія визначила добові коливання рівнів води у водосховищах у нерестовий та інші періоди, заходи для підтримання належного екологічного стану в нижній течії річки.

 

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі