Суспільство

Вінницькі льотчики готують 400 одиниць озброєння для охорони повітряного кордону у новорічну ніч. ФОТО

30 грудня 2010, 18:28

У Новорічну ніч повітряний кордон нашої держави пильно охоронятимуть понад 2200 військовослужбовців, які чергуватимуть на командних пунктах і пунктах управління, у складі чергових ланок. До бойового чергування також буде залучено близько 400 одиниць озброєнь і військової техніки частин протиповітряної оборони Повітряних Сил Збройних Сил України.

Керівництво та управління черговими силами з протиповітряної оборони держави здійснюється з командного центру Повітряних Сил ЗС України. Цілодобово тут несе службу чергова зміна військовослужбовців, якою керує оперативний черговий. У Новорічну ніч на бойовому посту мирний спокій українських громадян пильнуватиме чергова зміна на чолі з полковником Андрієм Ткачуком.

Як повідомив тимчасово виконуючий обов’язки начальника штабу Командування Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-майор Андрій Куришко, бойове чергування в Новорічну ніч буде проходити в звичному режимі. Оперативні служби працюватимуть у тісній взаємодії із своїми колегами із сусідніх держав.

За словами генерал-майора Андрія Куришка, Командуванням Повітряних Сил приділяється особлива увага питанням протидії проявам повітряного тероризму та контролю за порядком використання повітряного простору нашої держави.

– З цією метою організована і здійснюється постійна взаємодія пунктів управління чергових сил і суб’єктів боротьби з тероризмом, в тому числі із Антитерористичним центром при Службі безпеки України, Управлінням державної охорони та державними органами, які здійснюють обслуговування повітряного простору України, – повідомив тимчасово виконуючий обов’язки начальника штабу Командування Повітряних Сил.

Необхідно додати, що черговими силами з протиповітряної оборони держави здійснюється постійний контроль порядку використання повітряного простору. У середньому за добу ними супроводжується понад 1300 повітряних цілей.

Протягом 2010 року черговими силами з протиповітряної оборони держави виявлено i забезпечено контроль польотів над територією та поблизу державного кордону України більше 500 тисяч повітряних суден.

З початку нинішнього року особовим складом чергових бойових обслуг Повітряних Сил Збройних Сил України виявлено та припинено 18 порушень правил використання повітряного простору. Порушень державного кордону в повітряному просторі зафіксовано не було.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Юрій Ігнат, для ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі