Суспільство

Вінницькі рибалки можуть «попасти» на 48 тисяч

14 травня 2015, 13:30

 Вінницькі рибалки стануть пильнішими, адже тепер за «халявну» рибку їм доведеться сплатити чималий штраф. Справа у тому, що у Немирівському районі виловили стерлядь - рідкісний вид, який в Південному Бузі зник багато років тому.

Про це інформує прес-служба «Вінницярибоохорона».

Доказом було фото і відео, як рибу випускали назад у воду.

Зазначимо, що риба занесена до Червоної книги України і кожен незаконний вилов стерляді карається штрафом у розмірі 48 тисяч гривень (не залежно від розміру).

Довідка:

Стерлядь – це єдиний прісноводний представник осетрових риб. Інші осетрові (осетер, шип, білуга, севрюга) - риби прохідні. Вони живуть в морі, а в річки заходять тільки для нересту. В ХХ столітті, після будівництва гребель електростанцій морські осетрові зникли з ареалу Південного Бугу. Зникла і стерлядь з різних причин. Основні це забруднення річок і зміна гідрологічного режиму в результаті зарегулювання, а також браконьєрський вилов.

Взагалі стерлядь виростає до 120 см, а її вага - 4-16 кг. Статевої зрілості самці досягають в віці 3-7 років, самки - 5-12 років. Самки нерестяться раз в один-два роки. Нерест проходить весною, з квітня по червень. Харчується стерлядь донними тваринами: переважно личинками комах, ракоподібними, молюсками і дрібною рибою. Живе стерлядь майже 30 років. Далеких міграцій не здійснює. Перевагу надає прохолодній, чистій воді, придержуючись ділянок з бистрою течією. Разом з тим вона добре пристосовується до життя і в малопроточних водоймах.

Річка Південний Буг – місце минулого проживання стерляді. Тут є дуже різноманітні ділянки, в тому числі з швидкоплинними перекатами, зимувальними ямами, де природою створені всі умови для відтворення цього цінного виду риби. Водне середовище і достатня кормова база тут повністю відповідає її життєвим вимогам.

Проте в Вінницькій області не виконувались роботи по відновленні популяції стерляді в Південному Бузі (в Україні такі роботи рідкість). Тож, залишається загадкою, як стерлядь потрапила на цю ділянку річки, і «Вінницярибоохорона» буде вдячна рибалкам за інформацію по цьому виду риби. 

ВИННИЦА.info

Теги: риба штраф 
Матеріали по темі