Суспільство

Вінницькі рятувальники на озерах і річках провели бесіди з рибалками

13 січня 2011, 12:25

На Вінничині для попередження надзвичайних подій на водних об’єктах області, рятувальники провели профілактичну роботу серед рибалок.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби управління міністерства надзвичайних ситуацій України у Вінницькій області.

Напрямом роботи працівників служби «101» сьогодні є попередження надзвичайних подій на водних об’єктах області. У звязку з суттєвим потеплінням лід на водоймах потоншав до таких розмірів, що ходити по ньому стало небезпечно. Однак це не зупиняє любителів риболовлі. Вишенське озеро, Південний Буг та інші водойми області суцільно всіяні екстремалами, які за кілька окунів готові ризикнути власним життям.

12 січня бійці аварійно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення під керівництвом полковника служби цивільного захисту Олександра Шуляка здійснили обхід рибалок на водоймах у межах обласного центру. З шанувальникам зимової рибалки працівники служби «101» проводили профілактичні бесіди та вручали листівки-пам’ятки з застереженнями щодо поводження на льоду.

За словами рятувальників, спілкувалися рибалки охоче, однак, незважаючи на усі небезпеки, улюблене хобі перервати не збиралися. А щодо стану льодового покриву, то, за їх висновком, на Вишенському озері лід набагато міцніший, хоча навіть за візуальними ознаками він вже небезпечний. А на річці, де течія сильніша, місцями льодовий покрив прогинається навіть від ваги тіла однієї людини.

Рибалка із більш ніж 30-річним стажем Костянтин Терентійович розповів МНС-никам як він визначє безпечність льодового покриття. «На ставках, де немає течії, я можу вийти на лід товщиною навіть у п’ять сантиметрів, а ось на водоймі із течією товщина 10-12 сантиметрів – це мінімум. Якщо лід пробивається одним ударом плішні – ні в якому разі не йдіть на нього.» - говорить він.

Костянтин Терентійович, згадав і про свій гіркий досвід, коли він у далекому минулому проламався під кригу на одному із ставків у Вінницькому районі. Тоді щасливий випадок (під руку якраз потрапила плішня, яка не дала йому піти під кригу на чотириметрову глибину) та хлопчики, які поряд ловили рибу, врятували йому життя.


ВИННИЦА.info

 

 

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі