Суспільство

Вінницькі студенти спільно з заводом «Форт» будуть конструювати зброю нового покоління

17 жовтня 2016, 11:25

 Вінницькі студенти спільно з заводом «Форт» почали конструювати стрілецьку зброю. Її розробка проходить на базі Вінницького технічного університету, який став першим цивільним закладом в Україні, де відкрили спеціальність «озброєння та військова техніка».

Десятеро студентів вінницького техуніверу вже стали першими слухачами які навчаються збирати та конструювати стрілецьку зброю. Опановують нову спеціальність з початку навчального року. Серед них Денис Федорчук – спецпризначенець батальйону «Айдар». Пригадує, в зоні бойового конфлікту на Донбасі найбільше бракувало зброї. Ба більше, як нею правильно користуватись знали одиниці.

«На 500 чоловік було всього 50 автоматів, і та здобувалася в боях . І там ми вчилися нею користуватися. Чоловіки, які пройшли Афган, розказували, як її чистити, збирати. Вивчати цю спеціальність цікаво. Дуже багато всього хочу змінити. Щоб трошки спростити. Набагато менше щоб там було шурупів, втулок, щоб було простіше носити за собою, бо трошки важкувато», - каже Денис.

Виготовляти зброю студенти вже зможуть після п’яти років навчання. Наразі вони занурюються в інженерію та теоретичну механіку. І вже на третьому курсі – підуть практикуватись. На вінницькому «Форті».

«Завод «Форт» проводить активну роботу по розробці зразків озброєння. Тому гостро потребує спеціалістів. Вони вже готові брати наших студентів на роботу. І вже запросили їх на практику. Свої дипломні роботи наші хлопці будуть робити саме по заявкам заводу», - пояснив викладач ВНТУ Михайло Побережний.

Тож студенти сподіваються, їхні розробки невдовзі прийдуть на зміну автоматам Калашникова.

Вінниця.info, фото телеканалу «Віта»

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: зброя 
Матеріали по темі