
У технологічному розвитку сучасного світу з’явилося нове поняття - ІТ-право. Вінницький юрист також долучився до його вивчення. Аби не лише розуміти правовий кодекс , а й вміти його правильно використовувати у віртуальному світі. Адвокат Віталій Головонько один з тих, хто вирішив зайнятися саморозвитком у цьому напрямку. Спеціально для Вінниця.infoрозповів, що ж насправді таке ІТ-право та як його розуміти пересічному громадянину.
«Чомусь всі думають, що ІТ-право – це щось зовсім нове. Але, завтрашній день, вже давно для нас наступив. І навіть, на побутовому рівні. Використовуєш якийсь контент, соціальну мережу, ти вже учасник ІТ-права. Вже не ти спостерігач, а мережа сама за тобою спостерігає. Ми живемо у мережі, практично у кожного є програми на телефонах. Фактично не читаємо, а тиснемо «погоджуємося з правилами сайту….». Тому, як юрист, який живе у сучасному світі, розумію, моє поле зору має також розширюватися. Щоб знати досконало, як відбувається захист авторських прав та інтелектуальної власності між користувачами, розробниками. Оскільки всі сучасні технологій переходять у віртуальний світ, вони потребують правового врегулювання та співіснування у суспільстві», - пояснює Віталій.
У сучасному світі замість людей все більше використовується штучний інтелект, який навіть займається оформленням та контролем контрактів.
«Вини також стосуються права. До прикладу «смарт-контракти». Завдяки певній програмі, вони самі себе контролюють. Працюють автономно. Чи банківські установи, де замість людини все вичитує програма, вона вираховує страхові ризики. Чи електронний суд. Коли заяви пишуть в режимі онлайн», - пояснив адвокат.