Культура

Вінницькій художник Козюк відкрив виставку у столичному музеї «Духовні скарби України»

8 жовтня 2010, 20:35

Заслужений художник України, меценат та відомий вінницький діяч Володимир Козюк 7 жовтня представив свої роботи у музеї «Духовні скарби України» (м. Київ, вул. Десятинна, 12) на виставці живопису «Мелодія простору моєї планети».

У музеї «Духовні скарби України» представлено 68 творів В.Козюка.

Під час презентації виставки, скульптор Олег Пінчук сказав, що вражений глибиною природи, яка представлена на картинах В.Козюка. «Коли я прийшов сюди, то зрозумів, що це дійсно геніальний художник, який вміє передати свої відчуття природи на картинах. В мене було таке враження, що ці картини вони пахнуть водою, лісом, вони пахнуть природою, вони пахнуть Україною – це унікальний феномен, який росте у прекрасній Вінниці, де ми нещодавно були із виставкою. Я думаю, що його чекає перспектива», - розповів про свої враження О.Пінчук.

Також виставку відвідав екс-міністр культури та туризму України (грудень 2007 – березень 2010 р.р.) Василь Вовкун, який вперше на такій великій презентації робот художника В.Козюка. «5 років спілкування з Володимиром зробило мене багатшим в розумінні тонкощів та відношення його до людей та світу», - сказав В.Вовкун.

Відвідав презентацію й голова Вінницької обласної ради Григорій Заболотний, який був вражений представленими роботами автора. «Я знаю Володимира не тільки, як унікального художника, я його знаю, як людину, як світлу людину, який світлий у свої діях, світлий у своїх роздумах, світлий у своїх висловах і все, що він робить -  мені, як людині – дуже імпонує. Його картини не можуть залишити байдужими абсолютно нікого і те, що Володимир тут представляє Вінниччину, я цим горджусь», - сказав Г.Заболотний.

Голова Вінницької облради побажав В.Козюку залишатись таким же світлим та щирим у своїх почуттях до України, і продовжувати дарувати цей позитив через свої роботи людям.

На відкриття виставки прийшов і эпатажний графік Сергій Поярков, відомі культурні та бізнес діячі та цікаві особистості.

Під час презентації робіт автора відбувся також розіграш призів від художника Козюка, а саме, декілька його робіт та цінних подарунків.

Головний приз – картина живопису В. Козюка дісталася колекціонеру-жінці, яка займається антикваріатом (ювелірне мистецтво, фарфор, ляльки, іграшки та є цінителем та любителем старовинного одягу) Євгенії Цуркан. «З Володимиром ми знайомі, але мене вразило, що він настільки професійно пише. Років 4 тому в його роботах було багато димки, а ось останні два роки - все таке яскраве, живе, інші мазки все одно, що різні люди, і мені дуже цікаво за цим спостерігати», - сказала Є. Цуркан.

В.Козюк подякував усім, хто допомагав йому в організації виставки та підтримав його в реалізації задумів та особлива подяка – Ользі Кожухівській.

«Це перша моя така потужна виставка у Києві, яка представлена у найпрестижнішому музеї України», - сказав В.Козюк.

Він розповів, що його картини – це вираз його душі. «Я роблю те, що хочу – мої роботи – це вираз мої душі», - додав В.Козюк.

Довідка.

Володимир Козюк - заслужений художник України, колекціонер, меценат, переможець загальноміського конкурсу «Покровитель культури – 2003». У 2008 році на Вінниччині Володимир Козюк став переможцем конкурсу на звання «Людина року» в номінації «Діяч культури та мистецтва».

Роботи художника зберігаються у Національному музеї народної архітектури та побуту України (м. Київ), музеї Івана Гончара (м. Київ), Вінницькому краєзнавчому музеї, у Вінницькому художньому музеї.

Також до своїх приватних колекцій твори В.Козюка придбали відомих діячі політики та культури – Л.Кучма, В.Ющенко, Ю.Костенко, О.Мороз, М.Жулинський, Т.Петриненко, Н. Матвієнко, А. Хостікоєв, Б.Бенюк, Н. Сумська, Г. Чубач, П. Гончар, П. Зібров та інші.

Творчість В. Козюка сягає спадку тих майстрів, які створювали національні форми краєвиду.

Художник живе в режимі постійного творчого пошуку, що є рушійною силою мистецтва.

Звертаючись до різних малярських засобів і прийомів, передаючи ліричний, драматичний чи епічний настрій образу, мандруючи світом у пошуках сюжетів, В. Козюк, перш за все, український митець, бо усіма нервовими закінченнями та судинами пов'язаний з рідним краєм.

 

 

 

   

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі