Місто

Вінницький планетарій розширить пізнання Всесвіту

5 жовтня 2010, 11:39

Найстаріший в Україні планетарій Вінниці цього року до свого 45-річного заснування отримав у подарунок нове сучасне обладнання, яке дозволить значно розширити можливості у демонстрації пізнавальних сеансів про Всесвіт.

Про це повідомляє управління у справах ЗМІ та зв'язків з громадськістю Вінницької міської ради.

Генеральний директор комунального підприємства «Об'єднана дирекція міських парків культури і відпочинку» Ігор Любовський розповів, що нове устаткування допоможе продемонструвати багато цікавих явищ та ефектів, наприклад, падаючі зорі, наближення до небесного тіла, політ боліду тощо.

Крім того, цьогоріч працівники Донецького планетарію подарували вінничанам діючий лазерний апарат. «Маючи власного художника, вони виготовляють власні слайди для сеансів у планетарію, тому у подарунок ми також отримали велику кількість нових лекцій по природознавству, астрономії та космонавтиці», - зазначив І.Любовський.

За його словами, вінницький планетарій розрахований на різновікову аудиторію. «Для дітей від п'яти років підготовлені програми зі спеціальною лексикою та образним мовленням для кращого сприйняття. Також тут є програми і для старшокласників, і для дорослих відвідувачів», - зазначив І.Любовський.

Він повідомив, що для більшого комфорту відвідувачів планетарію проводяться роботи щодо оснащення індивідуальним опаленням (три роки приміщення зовсім не обігрівалось). Також тут проводиться ремонт покрівлі та косметичний ремонт оглядової зали.

«У перспективі - комп'ютеризація зображення, обладнання більш комфортними сидіннями, а також мультимедійне зображення у форматі 3D», - додав І.Любовський.

 

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі