Суспільство

Вінницький протитуберкульозний диспансер реорганізують, але на Старе місто не перенесуть

23 травня 2016, 18:28

 Вінницький протитуберкульозний диспансер №2, який є комунальною власністю Вінницької облради, планують реорганізувати шляхом ліквідації, і передати на баланс місту. Після реорганізації заклад не збираються переносити на Старе місто до 3-ї лікарні, він залишиться на П'ятничанах. Медзаклад буде працювати в режимі амбулаторії, його передадуть під відомство або першої або третьої міської лікарні. Основною причиною невдоволення колективу диспансеру є небажання змін та оптимізація персоналу.

Про це 23 травня повідомила директор департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА Людмила Грабович.

«У диспансері надається виключно амбулаторна допомога – консультуються пацієнти, які довго лікуються в амбулаторних закладах, якщо в них виникає підозра на туберкульоз, дається направлення на консультацію і обстеження в протитуберкульозний диспансер №2. Якщо ставлять діагноз туберкульоз, лікування проводить перший протитуберкульозний диспансер, де є стаціонар.

Також йде нагляд за громадянами, де в одного з членів сім'ї виявлено туберкульоз. Там роздають безкоштовні ліки для пацієнтів, які виходять зі стаціонару і продовжують амбулаторне лікування», - розповіла Людмила Грабович про специфіку закладу.

За словами Людмили Олексіївни, диспансер обслуговує в основному жителів Вінниці. Епідемситуація по місту дає можливість провести реорганізацію закладу. Показники захворюваності та поширення смертності від туберкульозу у місті нижча за середньообласні.

«За останні 10 років поширеність туберкульозу знизилась у Вінниці з 124,3 на 100 тис. населення до 42,6 на 100 ти. населення. По області цей показник 68,6, по Україні – 84,3», - повідомила директор департаменту охорони здоров’я.

Реорганізація необхідна і для оптимізації роботи закладу.

«В диспансері середнє навантаження на одного лікаря складає 4222 відвідування на рік. Норматив на одного лікаря – 4800. Це 1656,6 робочих годин», - зазначила керівник департаменту.

За словами керівництва департаменту охорони здоров’я, даний заклад є фтізіатричною амбулаторною допомогою, а це вторинний рівень, а не третій.

«На сьогодні, прийнято рішення, що фтізіатричне відділені можливо буде належати до складу першої клінічної лікарні, але залишиться на П'ятничанах в своєму приміщенні, там де є діагностичне обладнання і рентгенапарат. В другому приміщенні можливо відкриють сімейну амбулаторію на 2 – 3 лікарі. Питання ще не вирішено. Спочатку облрада повинна прийняти рішення про передачу структури», - зазначила Л. Грабович.

Зараз, за словами керівництва департаменту охорони здоров’я, працівники поротитуберкульозного диспансеру №2,фактично працюють як амбулаторія, а заробітна плата нараховується як у працівників стаціонарного диспансеру. Медпрацівникам диспансеру нараховується 60% надбавки до зарплати, але навантаження в них різні.

Довідка.

Вінницький міський протитуберкульозний диспансер був створений у 1922 році для надання спеціалізованої протитуберкульозної допомоги жителям м. Вінниці. В його складі були поліклінічне та стаціонарні відділення ( територія Пятничанського парку, одночасно з обласним протитуберкульозним диспансером ).

В 1976 році, після введення в дію нового обласного протитуберкульозного диспансеру за адресою 7 км. Гніванського шосе, стаціонарні ліжка міського тубдиспансеру були передані до його складу. Міський протитуберкульозний диспансер продовжував своє функціонування, як амбулаторно – поліклінічний заклад, що надавав допомогу жителям обласного центру.

В 2006, відповідно до рішення Вінницької обласної Ради на базі Вінницького міського протитуберкульозного диспансеру було створено комунальний заклад «Вінницький обласний протитуберкульозний диспансер № 2»

Протитуберкульозний диспансер являється спеціалізованим протитуберкульозним закладом є закладом вторинного рівня, який надає амбулаторно медичну допомогу.

ВИННИЦА.info

Теги: лікарні реорганізація 
Матеріали по темі