Місто

Вінницький СКА «знімає погони»

1 квітня 2013, 15:57

Міністерство оборони планує передати свій спортивний комплекс СКА, розташований у Вінниці, у комунальну власність міста. Це у телефонній розмові з мером пообіцяв міністр оборони Павло Лебедєв.

Отже, міська влада нарешті має шанс обзавестися власною спортивною спорудою у Вінниці. І це за наявності у Вінниці ряду спорткомплексів - «Авангард», «Нива», «Маяк», «Термінал», які знаходяться у приватній власності, СКА стане чи не єдиним великим спортивним об’єктом у комунальній власності, не враховуючи Палац піонерів та школярів, де є плавальний басейн та зал ігрових видів спорту.

Спортивний комплекс площею більше 3,4 тис. кв. м за радянський часів був потужною спортивною базою. Раніше СКА знаходився на балансі військового шпіталя, а кілька років тому перейшов у підпорядкування Повітряних сил. Відвідувачами комплексу є не тільки військовослужбовці, а й звичайні вінничани, але через те, що басейн більш вже як десятиріччя не працює, а спортивні зали мають застаріле обладнання та потребують капітального ремонту, комплекс відвідує не значна кількість людей. Питання про те, що місто готове прийняти будівлю у комунальну власність піднімалося Гройсманом протягом кількох років, але на рівні Міністерства оборони воно не зрушувало з місця.

Ціна питання – 5 службових квартир для військових

Але СКА не дістанеться Гройсману «просто так». Міністр оборони зажадав від міської влади у відповідь виділення 5 службових квартир для військових. Враховуючи, що середня площа квартири сьогодні у Вінниці становить 65 кв. м, обмін є цілком адевактним – 3,4 тис кв. м спортивної споруди на 325 кв. м житлової площі. Проте, зважаючи на те, як працює останні десять років СКА, з його трьох залів – ігрового, гімнастичного та басейну сьогодні функціонує лише перший, місту доведеться добряче витратитись, щоб привести до ладу спорткомплекс.

За словами Володимира Гройсмана вартість будівлі спортивного комплексу є досить значною, тому така пропозиція для міста буде вигідною. Проходження усіх процедур (підписання угоди, затвердження Кабінетом міністрів) може зайняти 5-6 місяців. Після чого буде розроблено кошторисну документацію на реконструкцію приміщень та закупівлю необхідного обладнання.

«Ми маємо підтримку губернатора у цьому питанні, тому я думаю, що на створення спортивного комплексу будуть виділені кошти ще й з обласного бюджету. В результаті ми отримаємо сучасний заклад з якісним басейном та спортивними залами, які зможуть відвідувати як військовослужбовці, так і усі бажаючі вінничани», - зазначив мер Вінниці.

Хто ремонтуватиме СКА і коли він запрацює

Одже, отримавши у власність спортивну споруду, яку зараз фахівці з нерухомості оцінюють в 10-12 млн гривень, місту ще доведеться шукати майже стільки ж грошей, щоб відремонтувати його та закупити спортивне спорядження. І це не враховуючи ще 2-2,5 млн гривень, які підуть на придбання житла військовим. Звісно, таких грошей в бюджеті Вінниці наразі немає, але, як кажуть світ не без добрих людей.

Скоріше за все Володимир Гройсман звернеться до керівників великих підприємств Вінниці, щоб допомогли профінансувати ремонт СКА. Потенційними інвесторами відновлення колишнього військового спорткомплексу можуть стати кондитерська корпорація «Roshen», вінницький завод польської компанії «Barlinek», «Аграна Фрут Україна» та, можливо, американська «Monsanto», яка виношує плани побудувати у Вінниці сучасний насіннєвий завод. Не виключено, що до фінансування відновлення СКА будуть залучені і менш відомі бізнес-структури Вінниці.

Політичні дивіденди

Хоча ця справа (відновлення спорткомплексу) і затратна, але благородна, адже у місті побільшає місць, де городяни зможуть займатися своїм здоров’ям. До того ж, за рік вінничани знову обиратимуть місцеву владу. А відродження спортивної інфраструктури буде сприйматися виборцями лише з позитивної точки зору, а це – виборчі голоси на підтримку як бізнесменів, так і самого Володимира Гройсмана. Адже, за словом відбуватиметься дія, причому на користь городян. І це не обіцянки з боку держави, яка ще 2006 року заявляла про намір побудувати у Вінниці сучасний спортивний комплекс. Тоді під це навіть державній структурі міська рада виділила 2,2 гектари у парку «Дружби народів», що біля Вишенського озера, але окрім обіцянок ніяких рухів по будівництву не було здійснено.

 

 

 

 

Юрій Басюк, ВИННИЦА.info

Матеріали по темі