Суспільство

Вінниця 10 березня дежавю 6 грудня: паління шин, перекритий рух та заява начальника поліції області. Хто підливав «масла в вогонь»?

10 березня 2016, 15:53

 10 березня у Вінниці було, як дежавю 6 грудня 2014 року, коли після Революції Гідності захопили облдержадміністрацію. У місті вперше за останні два роки знову палали шини і активісти перекривали рух. Так само, як і 6 грудня, багато учасників акції протесту, приїхали з інших міст України, щоб висловити недовіру до влади. Тоді активісти з Хмельницького приїхали, щоб не «скинули» з посади голову облради Сергія Свитка, а сьогодні - автомайданівці з Житомира та Одеси допомагали вимагати відставки начальника ГУ Нацполіції у Вінницькій області Антона Шевцова і його заступника Олександра Селіверстова.

На 10 годину ранку на площі Героїв Небесної Сотні вінницькі активісти та представники автомайдану з 10 міст України зібрались з вимогою відправити у відставку Антона Шевцова та Олександра Селіверстова. На майдані демонстрували фільм відзнятий журналістом з Луганська, про те що Шевцов-сепаратист фотографувався з депутатом держдуми РФ Валуєвим, його родина брала участь в російському параді у Севастополі. В фільмі показали і Олександра Селіверстова, який  з георгієвською стрічкою «здав» Стаханівську міліцію та ніби-то кришував потоки контрабанди, коли керівником поліції Луганщини був Науменко.

 Якщо речі називати своїми іменами, то в фільмі багато фейків, до того ж частина ролика знімалась «під вибори» в Чернігові, коли зійшлись двоє кандидатів: від Президента - Сергій Березенко і від Коломойського - Геннадій Корбан, тоді Чернігівською поліцією, як відомо, керував Антон Шевцов. Але, як не дивно, хоч Чернігівська область межує кордоном з Росією та Білоруссю, на відміну від Вінницької, де є лише з Придністров’ям прикордонна територія, місцеві жителі не штурмували міліцію, через «сепаратиста» з Севастополя Шевцова. А саме на Вінниччині «зійшлись інтереси» активістів.

Після показу «кіно» на площі люди, серед яких автомайданівці з Одеси (найбільша кількість), Житомира, Рівного, Тернополя, Києва та кількох інших міст, разом із журналістами, серед яких спеціально приїхали і представники телеканалу «Інтер» та «Надзвичайних новин», місцеві активісти пішли під стіни обласної поліції вимагати відставки Шевцова і його заступника. Загалом, зібралось біля сотні людей, разом з журналістами, автомайданівцями, поліцейськими та СБУ-шниками, які зазвичай спостерігають за такими акціями.

«Ми вимагатимемо від влади звільнення цих осіб та вимагатимемо щоб представники Автомайданів входили в групу осіб, які розслідуватимуть справи по керівниках поліції. Якщо пан Шевцов вспливе у іншій області, його знатимуть у всій Україні», - розповів чоловік Таїси Гайди, голова Автомайдану Вінниця Ігор Басюк.

Вже на Театральній, близько 10.30, автомайданівці спробували зайти в приміщення поліції, але їх не впустили, пояснюючи це тим, що у Шевцова зараз прийом громадян, а так як активістів багато, їх не можуть запустити. Народний депутат Іван Мельничук запропонував, щоб громада відправила на перемовини 10 активістів на всіх представників ЗМІ, його освистали і зчинилась сутичка.

 

Під Викрики «Ганьба!», «Виходь сепаратист», активісти перекрили рух по вулиці Театральній. Транспорт став. Чолов’яга на «Газелі» вирішив проскочити, натовп кинувся його бити та прокололи шини в авто. На щастя обійшлось без постраждалих, лише один чоловік казав, що водій переїхав йому ногу, але від меддопомоги він відмовився, та і явних ознак тілесних ушкоджень не було.

Приблизно об 11 годині, автомайданівці принесли під двері поліції шини і підпалили їх. Вимога та сама – щоб вийшов начальник поліції. Пожежникам, які приїхали, автомайданівці не дозволили загасити шини, поки не вийде Шевцов.

Цікавим є той факт, що шини принесли не вінницькі активісти, які турбуються про безпеку області при «поліцейському – сепаратисту». Основними «борцями» якраз виступили автомайданівці з Одеси та Житомира. Саме вони принесли шини, і підпалили їх, коли згоріли перші дві, одесські автомайданівці принесли ще три шини.

 

Але чомусь керівник Нацполіції, знаючи ситуацію з заблокованим рухом по Театральній, бачачи, що димлять шини, а працівники поліції стоять в «оціпенінні» дихаючи димом, який вітер ніс їх прямо в обличчя, тримаючи заблокованим вхід, не вийшов. Вінничани з дітьми йшли з тролейбусів, добираючись на гуртки чи до роботи, центр міста окутав їдючий дим, а керівник поліції вийшов лише о 12.30, при цьому він був на місці.

Коли Антон Шевцов нарешті вийшов, автомайданівці дозволили рятувальникам загасити шини. До приміщення ГУ Нацполіції запросили всіх журналістів та автомайданівців. Всередині приміщення було багато поліції в спецформі. В актовій залі Антон Шевцов разом зі своїм заступником Олександром Селіверстовим спробували вести діалог, але одеські та житомирські автомайданівці не давали сказати і слова. Вінницькі журналісти самі просили активістів дати висловитись, але їх ніхто не слухав: лились звинувачення в сепаратизмі на адресу керівників поліції, переходило все на крик. Закінчилась зустріч конфліктом і заявою Шевцова, що він не писатиме заяву про звільнення до завершення розслідування. Журналіст з Луганська, який назвався Всеволодом, працює у виданні «Голос народу» і робив фільм «про сепаратистів в поліції», який сьогодні демонстрували на Майдані, постійно провокував конфлікт. Хлопець постійно говорив одне і теж: «чому ви тут, а не там, якщо ви сепари? Ідіть начальником поліції Севастополя, там платять більше»…

 Тут Шевцов попросив: «підійміть руки всі, хто з Вінницької області», з активістів знайшлось лише двоє, чи троє осіб, місцевими виявились лише журналісти.

 «Активісти прийшли до мене з проханням, щоб я подав у відставку. У відставку я подавати не буду», - сказав  Антон Шевцов.

«Відносно мене проводиться перевірка, за результатами якої будуть висновки, зроблені компетентними правоохоронними органами. Це я вважаю проплдаченою акцією відносно мене», - сказав Антон Шевцов, Активісти відразу його освистали і після цього представник авто майдану з Одесси, який сидів поруч з Шевцовим, вилив стакан з водою на керівника поліції, зчинилась сутичка. Шевцов і Селіверстов під крики: «сєпар, пиши заяву», покинули актову залу.

Як все було можна побачити на відео (присутня нецензурна лексика).

Після цього в залі залишились журналісти і автомайданівці. Таїса Гайда завила, що автомайдан оголошує безстрокову акцію протесту, до приїзду у Вінницю міністра МВС Арсена Авакова, який має зняти з посади Шевцова і Селіверстова.

Чим спровокований безлад у Вінниці, учасниками якого стали активісти інших міст, переділом політичних впливів чи особистими конфронтаціями з активістами? Адже раніше Шевцов повідомляв, що активістка, яка «очорняє» його репутацію, замішана у справі з незаконною видачею дозволів на зброю, окрім того, керівник поліції згадував що за результатами розслідування справи по 6 грудня, декому з активістів загрожує кримінальна відповідальність.

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Шевцов 
Матеріали по темі