Місто

Вінниця і Паневежис. Литовці зустріли вінничан словами «Слава Україні»

19 лютого 2015, 14:15

16 лютого у литовському місті Паневежисі було підписано договір про співпрацю з Вінницею. Угоду про партнерство, дружбу і співробітництво між містами Сергій Моргунов та міський голова Паневежиса Віталіюс Саткявічюс.

Про це інформує прес-служба Вінницької міської ради.

В угоді зафіксовано, що сторони прагнуть розвивати тісніші двосторонні відносини через обмін досвідом і сучасними технологіями у всіх сферах міського самоврядування, економіці, охороні здоров’я, екології, культурі, науці, спорті, туризмі та інших напрямках шляхом проведення спільних проектів.

«Нас дуже доброзичливо і гостинно зустріли. Відверто скажу, що наші нові друзі і партнери по духу дуже схожі на наших колег з Кельце, з якими Вінниця має дуже тісні і довгі стосунки, – ділиться враженнями від поїздки Сергій Моргунов. – Ми і до цього бачили постійну підтримку України на міжнародній арені від вищого керівництва цієї держави, зокрема, Президента Литви Далі Грібаускайте, ще починаючи з листопада 2013-го. Але у Паневежисі ми переконались, що ця підтримка повністю співпадає з настроями пересічних литовців. Вони з великою повагою ставляться до України і дуже переживають за всіх нас. Я радий тому, що у Вінниці з’явився ще один побратим і саме у Литві. Маю надію, що ми започаткуємо багато спільних і корисних проектів».

Він додає, що на усіх офіційних заходах та зустрічах із паневежцями була українська національна символіка. А на церемонії урочистого підняття прапора з нагоди Дня відродження Литовської держави на центральній площі міста вінничан зустріли словами «Слава Україні!», і паневежці українського походження вручили їм наш національний прапор.

 Зазначимо, що Вінниця і Паневежис мають досить недовгу історію знайомства та співпраці. Вона почалась у 2011 році, завдячуючи послу Литви в Україні. Тодішній міський голова Павілас Вадополас відвідав Вінницю на святкування Дня міста. Тоді і була досягнута домовленість про підписання протоколу намірів про встановлення партнерських зв’язків між обома містами. Потім вінничани приїздили до колег з Паневежиса, а литовці відвідували наше місто. Востаннє – торік на День Європи. З того часу відбувся ще один візит вінницької делегації до Паневежиса – восени минулого року, коли їх зустріли із великим розгорнутим українським прапором на знак солідарності із українцями.

ВИННИЦА.info

Теги: Литва угода договір 
Матеріали по темі