Суспільство

Вінниця лідирує по кількості укладених декларацій із сімейними лікарями

13 листопада 2018, 09:39

 За сім місяців 2018 року 263 556  вінничан уклали декларації із сімейними лікарями. Це найкращий показник  серед інших міст України.

Про це повідомили на сайті Вінницької міської ради.

Офіційно кампанія з підписання декларацій із сімейними лікарями розпочалась 2 квітня цього року. У червні Центри первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) уклали угоди з Національною службою здоров’я. В результаті цього вони отримують фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». 

«Станом на 9 листопада 263 556 вінничан уклали декларації із 227 лікарями, які працюють у Центрах первинної медико-санітарної допомоги. Це один із кращих показників по Україні. Нагадаю, що сімейний лікар спостерігає за станом здоров’я пацієнта, діагностує та лікує найбільш поширені хвороби, супроводжує пацієнтів із хронічними захворюваннями, надає невідкладну допомогу, направляє пацієнта для надання йому вторинної або третинної меддопомоги, проводить профілактику: вакцинацію, огляди та дослідження пацієнтів з груп ризику, може вести неускладнену вагітність, надає консультації», – розповів директор департаменту охорони здоров’я  Вінницької міської ради Олександр Шиш.

Вінничани, які уклали декларації із сімейними лікарями мають право на такі безкоштовні аналізи та обстеження: загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою, загальний аналіз сечі, глюкоза крові, загальний холестерин, вимірювання артеріального тиску, електрокардіограма, швидкі тести на вагітність, тропоніни, ВІЛ, вірусні гепатити. 

В рамках реформування медицини зросла й заробітна плата лікарів та медичних сестер. Якщо із лікарем уклали декларації 1500-1800  пацієнтів, то його заробітна плата становить 19 580 грн, а медичної сестри 9 104 грн. 

Вінниця.info

Теги: декларація лікар пацієнт 
Матеріали по темі