Культура

Вінниця святкувала старослов’янське Івана Купала: палили вогонь і кидали опудало з мосту. Фоторепортаж

21 червня 2017, 10:56

 20 червня у Вінниці відзначили традиційне слов’янське свято Івана Купала. Гості заходу могли відчути український колорит у піснях, танцях, обрядах та майстер класах.

Захід відбувалося на вулиці Соборній, поблизу колишнього кінотеатру «Росія». Оргіназатори приготували зони з розвагами: стрілянина з лука, бій мечами і культурна програма з співами приуроченими до Купала та хороводами.

Сьогодні, у зв'язку з введенням григоріанського календаря свято відзначають вночі перед Івановим днем з 6 на 7 липня. Однак наші предки святкували Купала 20-22 червня в час літнього сонцестояння: увечері, вночі та в день Купала. Саме в період, коли сонце приходило до зеніту – найвище піднімалося над землею, воно давало багато тепла і світла, а також, за віруваннями, виявляло свою найвищу чудодійну силу для рослинного і тваринного світу та для людини.

Найбільше людей зібралося на плетіння вінків, які потім потрібно було пустити на воду, щоб дізнатися коли дівчина вийде заміж.

«Вінок плести дуже легко. Він має бути пишний та наповнений квітами. Частіше за все використовують кануперу, любистку, барвінок, васильку і багато інших польових квіток. Також, для вінка, деякі дівчата шукають цвіт папороті, який цвіте тільки на Івана Купала. У вінок могли заплітати стрічки, вставляти свічку і пускати на воду. Якщо ж вінок відпливе далеко й пристане до якогось берега, то значить, що туди дівчина заміж піде», - розповіла Оксана Поворознюк, учасниця заходу.

Після плетіння вінків дівчата разом з хлопцями водили хоровод навколо багаття.

Під кінець свята учасники гуртом пішли на центральний міст звідки дівчата кидали у воду свої вінки, а хлопці скинули солом’яне опудало.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця танці святкування пісні традиції Івана Купала Купайла опудало хороводи багаття 
Матеріали по темі