Місто

Вінниця в режимі online. Презентували центр, який аналізує відео з усіх камер міста. Фото

16 січня 2018, 12:10

 У Вінниці створили ситуаційний центр, який моніторить місто в режимі online. Для цього на вулицях, площадках та в установах встановлено 427 камер відеонагляду, 2 з яких – так звані роботи, що обертаються на 360 градусів. Зображення з них виводиться на екрани диспетчерської служби, розташованої у приміщенні міськради.

В центрі працюють представники муніципальної поліції, патрульної поліції та рятувальник. Кожен з них передає інформацію про певне правопорушення на свою структуру. Слідкує в реальному часі за ситуацією на дорогах, аби вибрати найкоротший маршрут до місця події.

Керівник центру Олег Старжинський розповідає, лише з початку року за допомогою камер зафіксували 239 правопорушень – кримінальних, адміністративних, у сфері благоустрою.

«До нас часто надходять запити з поліції. За допомогою камер можемо відслідкувати рух транспортного засобу або відмотати і подивитися, хто був винуватцем ДТП. Записи зберігаються на сервері продовж місяця.

Наприклад, в грудні на лінію «102» надійшло повідомлення про замінування на залізничному вокзалі. Ми повернули запис назад і побачили, що дійсно двоє осіб підклали невідомий предмет під колесо машини. Сповістили це правоохоронцям. На місці події працювали вибухотехніки. Небкзпечних предметів не знайшли.

Або на вулиці Соборній дві жінки шахрайським шляхом зуміли купити дві шуби, що коштували 10 тисяч, за 1 тисячу гривень. Ми також віднайшли їх на відео і передали інформацію поліції», - зазначив Олег Старжинський.

Додамо, що за допомогою ситуаційного центру знайшли хулігана, який розбив зупинку біля Торговельно-економічного університету та чоловіка, котрий заліз у вертеп, щоб красти гроші.

На велику відеостіну виводять зображення з камер, встановлених у школах, на пришкільних площадках та біля пішохідних переходів.

Облаштування муніципального ситуаційного центру обійшлося міському бюджету в 3,1 мільйони гривень.

За словами міського голови Сергія Моргунова, у 2018-му у Вінниці встановлять ще 200 камер, вартість однієї 25-30 тисяч гривень. 100 – на вокзалах, на кінцевих зупинках транспорту, на виїздах і в’їздах з міста. Ще близько сотні камер монтуватимуть у дитячих садочках та об’єктах культури.

 

 

Вiнниця.info

Теги: Вінниця 
Матеріали по темі