Суспільство

Вінничан просять обережніше використовувати пестициди, щоб не допустити отруєння бджіл

14 травня 2021, 16:36

У Вінницькій області на сільськогосподарських угіддях почалося масове цвітіння плодових культур у садах. Відповідно, біля квітів з’явилося багато бджіл, які збирають пилок.

У Головному управлінні Держпродспоживслужби у Вінницькій області порадили власникам господарств, які вирощують сільськогосподарські культури на своїх полях та приватних садибах, звернути особливу увагу на безпечне застосування засобів захисту рослин, щоб не допустити ураження медоносних бджіл.

Основними методами запобігання отруєння бджіл є:

  • завчасне повідомлення сільських рад, пасічників та населення про обробіток сільськогосподарських угідь пестицидами;
  • використання на сільськогосподарських культурах засобів захисту рослин, які пройшли державну реєстрацію та включені до Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, відповідно до Закону України «Про пестициди і агрохімікати»;
  • категоричне недопущення обробітку пестицидами квітучих рослин (плодових дерев, ріпаку), обережне використання пестицидів на угіддях, що межують із квітучими рослинами (дикоросле різнотрав’я, акації, липи та інші медоноси);
  • усі роботи із засобами захисту рослин проводити у вечірні та ранкові години в період відсутності льоту бджіл при мінімальних висхідних повітряних потоках за швидкості вітру до 4 м/с.

В свою чергу, пасічники, у разі одержання попередження про використання пестицидів, повинні обмежити виліт бджіл на час проведення захисних заходів.

«Аграрник не може допустити пошкодження або загибель врожаю внаслідок пошкодження або знищення його шкідливими організмами, але й пасічники мають повне право на захист своїх інтересів, адже одним із основних принципів державної політики у сфері захисту рослин є гарантування безпеки здоров'я людини та охорони довкілля при здійсненні заходів щодо захисту рослин. Тому важливим механізмом попередження отруєння бджіл є взаємне обговорення та врахування інтересів господарника та пасічника. Важливою зв’язуючою ланкою можуть бути органи місцевого самоврядування», – йдеться у повідомленні.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: бджоли отруєння пестициди 
Матеріали по темі