Місто

Вінничан просять запастися водою. Завтра обіцяють залишити водоканал без струму

8 жовтня 2019, 16:22

9 жовтня, о 9 годині ранку, «Вінницяобленерго» обіцяє відключили від енергоживлення об’єкти «Вінницяоблводоканалу». Причина – борги, які комунальне підприємство має перед енергетиками. Містян закликають запастися водою.

Про це йдеться в повідомленні «Вінницяобленерго» у «Фейсбук».

«Змушені вкотре повідомляти про можливе відключення від енергоживлення об’єктів водопостачання та водовідведення КП «Вінницяоблводоканал», яке плануємо на завтра, 9 жовтня, о 9-ій годині ранку. Причина – несплата заборгованості згідно договору № 1291 про реструктуризацію, що укладений з АТ «Вінницяобленерго» від 28.12.2018 року. Станом на 08.10.2019 року недоплата по договору реструктуризації (враховуючи платіж вересня 2019 р.) становить 43 312 000 грн. Зауважимо, у вересні оплата по договору реструктуризації від комунальників облводоканалу не надходила взагалі. У жовтні проплатили 2 млн.грн. Крім того, керівництво КП «Вінницяоблводоканал» на чолі з його директором Олександром Чернятинським після низки проведених заходів на рівні обласної і міської рад щодо боргової проблеми та виділення певної суми коштів з обласного та міського бюджетів, так і не надало обіцяного плану розрахунків з нашим підприємством.

Ми неодноразово йшли на поступки керівникам облводоканалу, відтерміновуючи за їх проханням відключення. Також чекали позитивного вирішення цієї проблеми від влади області та міста Вінниці. Більше чекати не можемо, оскільки АТ «Вінницяобленерго» працює в нових умовах енергоринку, які потребують значних фінансових проплат від нашого підприємства. Тому просимо вінничан з розумінням поставитися до ситуації, що склалась та, по можливості, запастися водою», - йдеться в повідомленні.

Раніше ТОВ «Енера Вінниця» хотіло зупинити подачу струму на водоканал 4 жовтня. Але депутати міської ради проголосували за виділення 5 мільйонів гривень на погашення заборгованості.

Нагадаємо, що 19 вересня у міській раді відбулось засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. За результатами засідання комісії було ухвалено рішення: заборонити відключення від електроенергії водоканалу, за тиждень разом з обласною радою, сесія якої відбудеться 26 вересня, та облдержадміністрацією знайти механізми фінансової підтримки цього підприємства та налагодити контроль за його господарською та фінансовою діяльністю.

Вiнниця.info,

Теги: вода водоканал відключення води 
Матеріали по темі