Здоров‎’‎я

Вінничан у батьківських чатах лякають холерою. Офіційний коментар заступниці директорки департаменту охорони здоров'я ОВА

16 червня 2022, 10:11

У шкільних батьківських чатах серед вінничан почали розсилати повідомлення про загрозу епідемії холери. Люди між собою діляться інформацією, в якій немає ні чітких даних, лише панічний посил: «чекають на появу холерної палички у воді, буде більше смертей, ніж від ковіда… дівчатка, попереджайте знайомих, особливо любителів відкритих водойм». В повідомленні пишуть, що подруга лікар підтвердила.

Закликаємо вінничан тверезо оцінювати подібні повідомлення, які направлені в першу чергу на те, щоб посіяти паніку у важкий час.

Редакція Вінниця.info звернулась за коментарем до заступниці директорки департаменту охорони здоров'я та реабілітації Вінницької ОВА Тетяни Бондаренко. Вона повідомила, що наразі спалахів холери в Україні (на підконтрольних територіях – ред.) не зафіксовано.

«Насамперед хочу відзначити, що літо - сприятлива пора для поширення гострих кишкових інфекцій. В Україні йде війна з Росією. Орки руйнують інфраструктуру, у деяких містах немає доступу до чистої питної води. І через це збільшується ризик поширення інфекційних захворювань, серед яких і холера.

Що стосується Вінницької області, то за період з 1 січня по 31 травня 2022 р. зареєстровано 954 хворих гострими кишковими інфекціями. Холери серед них у обласному лабораторному центрі МОЗ не виявлено.

Однак, хочу зазначити, що у разі необхідності вінницькі медики готові надавати необхідну медичну допомогу пацієнтам, які її потребують», - прокоментувала Тетяна Бондаренко.

У Центрі громадського здоров’я повідомляли, що випадки захворювання в Україні були зареєстровані в 1998, 1999, 2007 роках. Останній спалах холери в нашій країні стався у 2011 році в Маріуполі. Тоді за період спалаху зафіксували 33 випадки захворювання на холеру та 24 випадки вібріоносійства. Цей спалах був спричинений токсигенними штамами вібріонів, занесеними з іншої країни.

Для профілактики холери необхідно дотримуватися таких правил:

  • кип'ятити воду. Під час кип'ятіння холерний вібріон гине протягом хвилини;
  • дотримуватись елементарних правил особистої гігієни, ретельно мити руки перед тим, як брати чи готувати їжу, після відвідування туалету;
  • стежити за якістю харчових продуктів, не вживати їх, якщо є сумніви у дотриманні їхнього зберігання та походження;
  • за можливості використовувати спеціальні засоби (таблетки) для знезараження води перед її кип’ятінням;
  • мити овочі та фрукти перед вживанням, якщо є сумніви у якості води, то не вживати фрукти та овочі без термічної обробки;
  • ретельно готувати їжу, проварювати та просмажувати продукти перед вживанням.

При своєчасно розпочатому лікуванні нетяжка форма холери закінчується повним одужанням.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: інфекційні захворювання 
Матеріали по темі