Суспільство

Вінничан запрошують на онлайн-розмову про життя міста в роки окупації під час Другої світової війни

6 травня 2020, 09:51

8 травня у Вінниці поведуть онлайн-розмову про життя міста в роки окупації під час Другої світової війни. Працівники Центру історії Вінниці розкажуть, чому місту вдалося відновитися за кілька років, де знаходяться відомі і не дуже пам’ятні місця війни і чому зараз ми не пам’ятаємо травм війни.

Про це йдеться на сторінці Центру історії Вінниці.

«Команда Центру історії Вінниці запрошує у День пам’яті та примирення дистанційно відвідати Меморіал-поховання страчених військовополонених у 1941-43 рр. та поспілкуватись про окупаційну Вінницю, яка має що розповісти про себе: свої травми, образи та велику жагу до життя.

Мережева зустріч присвячена пам’яті жертв, свідків та всіх нас, хто пізнає історію Другої світової з книг і фільмів, та кого вона «наздоганяє» й досі. Розмова заснована на авторській екскурсії лекторки «Winnyzja-Stadt» і дає відповіді на такі тривожні питання:

Які вінницькі особливості окупації та чому Вінниці вдалося відновитися за декілька років?

Якими є основні проблемні питання та постаті цього періоду у Вінниці та де, знаходяться відомі і не дуже пам’ятні місця війни?

Чому зараз ми (не) пам’ятаємо травм війни або намагаємося уникати цих питань?», – йдеться в дописі.

Онлайн-зустріч запланована на 8 травня. Початок о 18-й годині. Спікерка – співробитниця Центру історії Вінниці Марія Куряча.

Вінниця.info

Теги: Друга світова війна розмова 
Матеріали по темі