Суспільство

Вінничан запрошують на смолоскипну ходу в пам’ять про героїв Крут

23 січня 2020, 15:11

29 січня у Вінниці відбудеться смолоскипний марш. Проведуть його до 102-ї річниці бою під Крутами. До участі запрошують вінничан, щоб вшанувати подвиг молодих «крутянців».

«Нині ситуація до болю нагадує виклики та загрози столітньої давнини. Тому варто не повторювати помилок минулого і не дати колаборантам і корупціонерам у вишиванках зрадити Україну ще один раз», – кажуть організатори смолоскипного маршу.

1918-го року, коли більшовики розв’язали криваву війну проти українців, – кадрові військові відсиджувалися по диванах, а професійні політики втекли з небезпечного Києва. Натомість молоді ідеалісти взялися за зброю. Українська молодь під проводом невеликої кількості вірних присязі та обов’язку вистояла під Крутами, спинивши на кілька днів наступ на Київ. За цей час вдалося укласти Брест-Литовський мирний договір, який фактично означав міжнародне визнання української незалежності.

Марш організовують Національні дружини, громадська організації «Гідність нації» та інші патріотичні організації. Хода розпочнеться о 18:00 від Європейської площі, біля Вежі.

Нагадаємо, вінничан запрошують на безкоштовний перегляд кінострічки «Крути 1918».

Вінниця.info

Теги: смолоскипна хода 
Матеріали по темі