Суспільство

Вінничанам дали поради, як вибрати траву

10 квітня 2019, 17:26

На сайті ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області опублікували поради, як вибрати газонну траву для дачної ділянки щоб отримати рівномірний трав'яний килим.

Який сорт трави вибрати?

Відповідь на таке питання буде залежати, перш за все, він функціонального призначення зеленої галявини. Наприклад, буде вона використовуватися виключно для споглядання або на ній буде організовано спортивний майданчик.

Найчастіше у продажу можна знайти готові насіннєві суміші, які містять різну за сортом траву.

Купуючи такий продукт, зверніть увагу на його тип: суміші швидкого проростання орієнтовані на максимально швидке облагороджування пошкоджених газонів або незасіяних площ; сонячні культури потрібно висівати виключно на добре освітлюваних ділянках; тіньові насіннєві набори, які вирішують проблему того, що посадити в тіні вздовж паркану на дачі, під навісом або кронами дерев; універсальні трави дозволяють формувати газонну поверхню в будь-якому місці ділянки.

Детальніше про трави

На власній дачі доцільно посадити суміш, що складається з насіння тонконогу і червоної костриці. Обидві культури дають щільне зелене покриття та є невибагливими до екологічних умов місця зростання, хоча й люблять родючі ґрунти. До всього іншого, тонконіг дуже добре переносить витоптування і викочування, а тому ідеальний для спортивних і дитячих майданчиків.

Газони, які будуть використовуватися виключно в декоративних цілях, краще засіяти райграсом. Головна перевага такої рослинності полягає у максимальній схожості і дуже швидкому зростанні. Знову ж таки, райграс абсолютно невибагливий до витоптування і тіні.

Технологія посадки

Власноруч дачник може висадити насіннєвий або рулонний варіант газону.

У першому випадку використовується дуже дрібний посадковий матеріал, витрата якого становить 3-5 кг. на сотню кв. м. У зв’язку з цим, він реалізується великими мішками або упаковками.

Перед посадкою газону на дачі власними силами, відведену під нього ділянку потрібно добре розрихлити, зволожити та дочекатися повного вбирання води і безвітряної погоди.

Для отримання щільного і густого покриття насіння потрібно висівати перехресним способом. Для цього весь посівний матеріал ділиться на дві рівні порції, одна з яких сіється вздовж земельного наділу, а решта – поперек.

Щоб насіння не виклювали птахи, всю ділянку потрібно як слід закоткувати, накрити будь-яким покривним матеріалом або звичайною мішковиною.

Після цього залишиться лише регулярно поливати посіви із дрібного розпилювача.

Скошують траву тоді, коли сходи проростуть на 6-10 см.

Тепер поговоримо про те, як правильно посадити рулонну газонну траву на дачі. Такий спосіб посадки позбавляє від необхідності виполювання бур’янів. Подібне зелене оформлення ділянки стійке до морозів, має стабільні декоративні і користувацькі параметри.

Незалежно від того, в який час року буде облагороджуватися територія вздовж паркану, технологія укладання трави в рулонах виглядає однаково:

  • ґрунт перекопується на глибину 10-15 см;
  • усувається все сміття, грудки, камінці та корінці;
  • майданчик розрівнюється граблями, удобрюється мінеральними і органічними речовинами;
  • територія ущільнюється ковзанкою, продавлені місця засипаються землею, після чого все заново розрівнюється;
  • для посадки годяться рулони, які були вивезені з розплідника не пізніше, ніж три дні тому;
  • укладка робиться за принципом цегляної кладки, спочатку розстеляється один ряд, а другий розкладається з таким розрахунком, щоб стики припадали на середину попередньої розкладки;
  • ряди обов’язково повинні бути рівними і не накладатися один на одного;
  • повітряні порожнини, які утворюються під рулонами, усуваються шляхом їх прокатування спеціальною газонною ковзанкою;
  • правильно висаджені рулони приживаються і починають рости вже через два-три тижні.

Вiнниця.info

Теги: газон 
Матеріали по темі