Місто

Вінничанам видаватимуть соціальні паспорти

7 жовтня 2021, 09:27

Соціальний паспорт з’явиться у вінничан. Першими пластикову картку отримають самотні люди похилого віку та пенсіонери. Там зазначать ім’я, прізвище та мобільний номер телефону власника паспорта, його близьких чи знайомих. Також вкажуть, які медикаменти приймає людина та які в неї хронічні хвороби. Відповідно, лікарям або поліцейським, які приїдуть на виклик, легше буде визначити, яку допомогу потребує людина. Такі паспорти видають у Європі. У Вінниці видаватимуть паспорти за кілька місяців.

Директорка департаменту соціальної політики Вінницької міської ради Валентина Войткова розповіла, яка інформація буде в соціальному паспорті.

«Група крові, мобільний телефон, контакти, якщо людина має наприклад родичів чи близьких, захворювання, алергічні реакції, чи були в людини операції… Тобто вся базова необхідна інформація. Якщо, наприклад, станеться кризовий випадок, чи потрібна буде допомога людині, щоб відповідні служби: чи медичні, чи правоохоронні органи одразу бачили весь спектр необхідної інформації для допомоги людині», - пояснює Валентина Войткова.

Аби екстрені служби могли швидко знайти в помешканні людини, до якої їх викликали, самотнім людям радитимуть зберігати соціальний паспорт біля холодильника.

«Якщо цей паспорт поставити на столі, чи в іншому місці, він може загубитись. Холодильник на сьогоднішній день мають всі, тож, якщо приїде швидка, поліція чи інші екстрені служби, вони знатимуть, де зберігається карта з усією інформацією про людину, якій необхідна допомога», розповіла Валентина Войткова.

З наступного року таку картку зможе отримати кожен охочий. Носити її також можна у гаманці. Це допоможе встановити особу людини, яка знепритомніла на вулиці і вчасно надати їй необхідну допомогу. Поки що чиновники та громадські організації розробляють дизайн карти та з’ясовують, яку ще необхідну інформацію треба в ній зазначати.

Нагадаємо, зараз у громаді діє Муніципальна картка вінничанина, якою люди розраховуються за проїзд в громадському транспорті, використовують для голосування за проекти Бюджету громадських ініціатив.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: соціальний паспорт 
Матеріали по темі