Місто

Вінничанка шиє еко-сумки та дарує їх всім охочим, хто вирішив відмовитися від целофанових пакетів

1 липня 2019, 16:06

Відучувати від целофанових пакетів у Вінниці взялася молода городянка. З натуральних тканин вона вдома робить сумки. Кроїть, розмальовує і зшиває. Дарує всім, хто вирішив відмовитися від пластику. За місяць до неї звернулася сотня охочих.

Віталіна - мама чотирьох дітей. Вона переживає за екологію в місті. Тому за покупками ходить з бавовняною сумкою. Близько місяця тому її подарувала Юлія. Ця молода жінка шиє їх та дарує всім, хто зважився відмовлятися від целофанових пакетів.

Крихітний цех з пошиття еко-сумок волонтер Юлія організувала прямо в своїй спальні. На прасувальної дошці розкроює тканину. За столиком акриловими фарбами робить напис.

«В один прекрасний день, стоячи в супермаркеті і намотуючи черговий кілометр поліетиленового пакета, щоб зважити два банана, я зрозуміла, що щось пішло не так. Я розумію, що ти купуєш пластиковий пакет, ти його використовуєш 2-3 хвилини, щоб донести продукт додому. Власне, він потім потрапляє на смітник», - каже Вінниця.info майстриня Юлія Марченко.

Юлія згадала, дома припадає пилом швейна машинка. А в шафі стара сорочка. З неї пошила для походу по магазинах сумку. Прикрасила кричущою назвою.

«Не гламурною квіточкоюз долоньками. Ось, врятуємо планету. А прямо те, що прямо донесе думку, що пластик не потрібен», - посміхається вона.

Ідея сподобалася подругам. Вони і собі попросили такі ж. А далі пішла ланцюгова реакція. Через місяць у Вінниці близько сотні людей за продуктами ходять з творінням майстрині.

«Я давно цією темою цікавлюся. Чекав, доки хтось цю ідею мою втілить в життя. Я з контактував з Юлею. Замовив сумку. Без питань. Два дня, сумка в мене», - каже Вінниця.info вінничанин Іван Мельник.

Багатодітній матері Віталіни однієї сумки виявилося мало. Приїхала до майстрині ще за однією.

«Це яскраво. Я можу сюди покласти продукти. Так, коли гуляю з дітьми, вони можуть покласти іграшки. Все, що необхідно. Вона не ускладнює плечі жінки. Вона не псує красу жінки», - зауважує Вінниця.info Віталіна.

Юля ж почала шити мішечки під овочі і сипучі продукти. Для цього використовує органзу. Що пропонує робити и всім іншим. А хто не вміє їх шити, готова подарувати.

Вінниця.info

Теги: Вінниця еко-сумки дарують 
Матеріали по темі