Культура

Вінничанка стала першою дівчиною в ЗСУ, яка диригує військовим оркестром. Фото

13 листопада 2019, 09:59

У Вінниці військовим оркестром диригує 24-річна Уляна Созанська. Своїм прикладом вона зруйнувала стереотип, що це не жіноча справа. Як приймали керівника музиканти, і чи легко їй працювати в чоловічому колективі, дізнавалася Вінниця.info.

Від помаху руки 24-річної Уляни залежить гра цілого музичного колективу. В Україні вона перша жінка-диригент військового оркестру.

«Від джерел військово-оркестрової служби ще не було прецедентів, щоб дівчина була військовим диригентом. І за ініціативи нашого начальника військово-музичного управління, впроваджуючи гендерну політику в Збройних силах, він запропонував нам і нашому Центру експериментального військового диригента», - розповідає Роман Береговий, керівник Центру військово-музичного мистецтва Повітряних сил Збройних сил України.

Про те, що Уляна буде керувати військовим оркестром, вона раніше і не думала. Хоч і мала лише музичну освіту, з початком бойових дій на Донбасі вирішила присвятити своє життя захисту Батьківщини.

«До початку війни я себе взагалі не бачила ні в армії, ні в війську. У 2014-му закінчила музичне училище в місті Дрогобич. І з початком війни вирішила, що хочу продовжувати займатися музикою. Але вже у військовому формуванні.

До війни я себе жодного разу не бачила ні в армії, ні у війську. 2014-го я закінчила музичне училище у місті Дрогобич. І з початком війни вирішила, що хочу продовжити займатися музикою, але вже у військовому формуванні», – пояснює Уляна.

Закінчила Національну академію сухопутних військ у Львові і вийшла на роботу. Музиканти оркестру не приховують, спочатку сумнівалися, що з жінкою-диригентом колектив із 60-ти людей знайде спільну мову. Але помилялися.

«З Уляною Анатоліївною проблем не буває. Ми їй все підказуємо», - посміхається соліст Ігор Безпалько.

Тепер радіють, адже дивитися на жінку під час виконання, чоловікам, які в більшості складають військовий оркестр, приємніше.

«Звичайно, приємніше на жінку дивитися. А працювати з усіма можна», - зауважує ударник Богдан Федорець.

Незручностей не помічає тепер і сама Уляна.

«Я намагаюся не наказувати людям зробити так, як я хочу. Спочатку пораджуся, як краще, і тоді разом вирішимо», - зізнається дівчина.

Приклад першої дівчини-диригента військового оркестру розбив стереотипи. У Миколаївському оркестрі морської піхоти тепер є її колега. Чи поповнять українки таку професію ще, покаже час.


Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: оркестр ЗСУ Уляна Созанська 
Матеріали по темі