Суспільство

Вінничанка зв’язала ексклюзивний міні-грамофон, який грає ретро-музику. Фото і відео

18 лютого 2021, 11:01

Ексклюзивний міні-грамофон, що грає ретро-музику, зв’язала Наталія Дремлюга з Вінниці. Заввишки він має 10 сантиметрів, разом із рупором. Всі деталі відтворені з ниток, окрім мікромеханізму, який подає звук. Звідки виникла ідея, скільки часу пішло на її реалізацію та інші деталі, дізнавалась Вінниця.info.

Підвіконня на кухні вінничанки Наталії Дремлюги заставлені в’язаними іграшками. От дівчинка, біла неї ялинка, за нею балерина. За столом мотки з різноманітними нитками. Саме з них вона і створює свої авторські шедеври. Використовує при цьому гачок та шпиці. Проте, окремої уваги заслуговує одна з останніх робіт. Мініатюрний грамофон. Він не просто безмовний прототип музичного пристрою. Натиснувши на платівку, звучить фокстрот.


«Сестра попросила зв’язати їй балерину. І дала кнопку, яка знаходилася на новорічному светрі. Точніше, на олені, натиснувши на ніс якого звучала музика. Светр зносився, а кнопка залишилася. Я довго думала над її завданням. Місяці три. То спочатку хотіла зв’язати скриньку, або валізку, квіточка… А потім вирішила, що треба зробити грамофон. Але для реалізації ідеї жодних схем не знайшла. Тому взяла кришечку від крему, у неї залила масу, як пластилін, але вона сама твердне. Втиснула туди цю кнопку, дістала та дала затверднути. А далі в’язала кілька разів платівку. Адже вона спочатку була товстою. Потім ворсистою… Та згодом вийшло те, що є. Покрила поверхню лаком. Прикріпила липучки, на які та з’єднують платівку з основою», - розповідає Вінниця.info Наталія.


Замість голки-тримача грамофона, вона скрутила дріт, посередині вставила гвинтик.

«А от основа рупору також на дроті, і може рухатися у різні боки. В середині синтепон. Для нього обрала нитки з люрексом. А поверх нанесла акрилову фарбу. А загалом, для створення напівшерсть та бавовняні нитки використовую. Дивлячись, яка у мене буде лялька, чи предмет», - пояснює.


Нині майстриня працює одразу над кількома іграшками. Це: пес породи такса, дівчинка з іграшкою та вірменин, який смажить шашлики. По їх завершенню знову вирішила зробити для себе ще один грамофон, але в іншому антуражі.

«За столом біля самовара, або якогось чайника цікавого, буде сидіти жінка. На комоді стоятиме грамофон. Але є один недолік для реалізації такої задуму. Немає головної деталі, яка б зробила грамофон музичним. Саме тієї кнопки з програмою, яка відтворює звук. Шукаю…», - посміхається Наталія.


В колекції майстрині кілька десятків різноманітних іграшок, які власноруч зв’язала гачком, або шпицями. Кожну з них відтворює до найменших деталей. До прикладу, у Баби Яги, окрім поверхневої спідниці з вишиванкою та фартухом, є панталони. А у стоматолога зуби. Їх Наталія вчилася робити з полімерних матеріалів.

«У мене зять стоматолог, він сказав, що виконала роботу ідеально. Але для цього також довго підбирала матеріал та техніку виконання», - посміхається.


Як зауважує Наталія, хобі в'язати у неї з дитинства. Кожну авторську іграшку вона відтворює власною фантазією, при цьому не використовує схеми та напрацювання інших майстринь.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: Вінниця грамофон нитки майстриня 
Матеріали по темі