Суспільство

Вінничанки відмовились від зйомок у програмі про материнство через критерій – спілкуватися мовою агресора. Фото

25 січня 2022, 15:07

3 лютого до містечка Браїлів, що на Вінниччині, мали приїхати з Києва знімати програму про материнство. Один з проєктів, який транслюється в Інтернеті, запропонував Ксенії Піменової та її дочці стати героїнями сюжету. Ксенія - багатодітна мати. Друга дочка Юліана – інвалід з дитинства. До 14 років медики ставили дівчині ДЦП. На сьогоднішні дали другу групу - F 71.

«Це розумова відсталість. Зазвичай, із таким діагнозом, люди не можуть не те, що читати, чи писати, а й взагалі нормально розмовляти. У мене четверо дітей. Юліана друга. Решта не мають відхилень по здоров’ю. Діток виховую одна. Батько давно покинув нас через хвороби Юліаночки. Марічці, меншій донечці, тоді було лише 2 роки. Ми намагаємося справлятися з усім», - пояснює кореспондентам Вінниця.info пані Ксеня.

Лікарі попереджали жінку, що через хворобу Юліана буде дуже відрізнятися від своїх однолітків. Її по життю чекає багато розчарувань. Проте, мати не склала руки. Коли помітила, що у дочки є хист майструвати прикраси, почала розвивати у ній цей талант. Нині намиста, сережки, брошки та інші вироби від Юліани користуються шаленою популярністю. Їх купують на замовлення з різних країн світу. Дівчина також отримала відзнаку «Ювелір року 2021». Постійно займається спортом та із репетиторами.

«Завдяки заняттям ми багато у чому досягли успіху. Це зовсім друга людина, яку мені пророкували лікарі. Напевно, зважаючи на наш життєвий шлях, ми і зацікавили авторів програми, щоб вони запросили нас стати героями. Перемовини тривали близько року. Спочатку, один з головних критеріїв було те, що зйомки малитривати у Києві. Ми у Браїлові. Мені важко винаймати для цієї події квартиру. Нещодавно знову звернулися, що можуть приїхати до нас. Але, нова умова – спілкувалися російською мовою. Звичайно, я здивувалася. Адже, ми – українці. Але, сказала, що подумаю. У мене батько з Тули. Російську я знаю, але принципово нею не спілкуюся понад 10 років. Хоч від свого рідства не відхрещуюся. Коли пояснила Юліані, що й вона має спілкуватися на зйомках лише російською, вона одразу відрізала. Пояснила, що мовою агресора говорити не має бажання», - пояснила мати.

Пані Ксенія також зауважила, попри те, що програма, у якій їх запросили взяти участь створюється в Україні, чи не головні глядачі – мешканці Росії та країн, де також використовують російську мову.

«Ми запропонували, що можна використовувати субтитри, або переклад. Але це не у форматі програми. Тому співпрацю довелося завершити», - констатує Піменова.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниччина зйомки програма материнство російська мова 
Матеріали по темі